1x

Jak třídíte dokumenty v PC + ukládání?

Od: Datum: 21.03.14 10:33 odpovědí: 19 změna: 21.03.14 23:27

Dobrý den,

mám asi hloupou otázku, ale chtěla bych poprosit zda by mi někdo neporadil, jak nejlépe ukládat a třídit pracovní dokumenty v PC?

Jde o to, že mám samozřejmě vše rozdělené na složky, např. dat. schránka, odeslané dokumenty, zaměstnanci, ale je to docela nepřehledné a pokud chci ještě potom toto vše uložit na flash pro případ ztráty dat v PC, tak abych odvírala každou složku a hledala, co už mám uloženo a co ne. A to zabere hodně času. Nemáte nějaký zlepšovák v tomto? Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 21.03.14 10:37

1. Zalohovat neco na flash disk neni zrovna idealni

2. Vas zpusob zalohy (rucne kopirovat to, co na flashce neni) je ponekud nestastny

Ohodnoceno: 0x

Od: paja7
Datum: 21.03.14 10:54

Já vím, proto hledám jiný způsob. Je to takto hodně zdlouhavé a beztak se najde něco na co zapomenu. Jen nevím jak do toho Na co byste doporučil/a zálohovat? děkuji

Od: k2
Datum: 21.03.14 11:11

Ja bych doporucil externi HDD (normalni mechanicky)+nejaky zalohovaci program (viz rady nize). Konkretni program neporadim, protoze zalohuju trochu jinak.

Datum: 21.03.14 23:27

Datum: 21.03.14 11:02

já zálohy řeším tak, že vždycky přetáhnu a zkopiruji celý kořenový adresář a se všemi složkami a podsložkami. Takové kopírování sice chvíli trvá, ale není s ním žádná další práce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.03.14 11:26

Děkuju, takto to asi také budu dělat. Jen se k tomu musím trochu dopracovat, protože mám něco ve složkách na E, něco na ploše, různé podsložky a pak ještě promazávám atd.

Od: buss®
Datum: 21.03.14 11:05

No tak to zpřehlednit, každý má nějaký systém, který mu vyhovuje. Na zaměstnance může být program. Smlouvy, doklady, přijaté, vydané, podle roku, měsíce, nezařazené ... Sednout a napsat si to na papír, schema, strukturu. Jde i o to do jaké hloubky třídit. Po nějaké době vypálit, další disk.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.03.14 11:27

Asi by to nebylo od věci, si nejdřív udělat základní schéma na papír a podle toho to roztřídit. No budu mít o víkendu asi co dělat, ale snad se to trochu zpřehlední. děkuji

Datum: 21.03.14 11:07
Co se týká zálohování, s úspěchem používám program Acronis true image.
Pracuje sám a neměl jsem s ním nikdy žádný problém. Pravda, není zadarmo, ale zase žádnou horentní sumu nestojí.

Od: ben®
Datum: 21.03.14 11:10

Dobrý den, jak píše kolega - kopírovat složku, systém se zeptá, zda má přepsat, to mu dovolíte a čekáte, až to udělá. Obecně - můžete zálohovat na jiný HDD (i externí), na flashku, vypalovat na DVD (nejlépe přepisovatelné) nebo využít Cloud na internetu.

A pro lepší přehled o souborech a složkách v PC bych doporučil program Total Commander. Zdravím!

http://www.slunecnice.cz/sw/total-commander/

doplněno 21.03.14 12:01:

paja7 - proti chaosu v PC je nejlepší ten Total Commander - vidíte dvě okna a jen kopírujete nebo přesouváte. Navíc toho ten progran umí i mnoho dalšího. A je to jen program jednoduchý, zdarma, v češtině a rychle ho každý pochopí.

Datum: 21.03.14 11:29

Nejraději bych zůstala u té flash a časem pořídíme nějaký externí HDD protože je to už dost dokumentů s větší kapacitou. Zkusím to s těmi hlavními složkami a podsložkami a kopírovat celé, to by snad mohlo takto jít, protože teď v tom mám totální chaos :(

Od: xart®
Datum: 21.03.14 11:59

Já používám na zálohování free program "Cobian Backup" http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohovani/cobian-backup/?g[hledano]=Z%C3%A1lohov%C3%A1n%C3%AD&g[oz]=11.2.0.582

V programu se nastaví složky, které chcete kopírovat, nastaví se kam a způsob jak to kopírovat (komprimované, nekomprimované, rozdílové, plné apod.) a pak jen kdy a jak zálohovat a už to jede (mě to třeba zálohuje denně, když jsem na obědě ;)). Stejné "úlohy" mám udělané pro externí disk, na který zálohuji 1x týdně ;).

Datum: 21.03.14 13:02

A to sem tam dá přímo nastavit v programu, že chci např. zkopírovat složky x, y a ono to samo zkopírovává? To jsem vůbec nevěděla, že to takto jde, já lezu do každé složky a přendavám na flash :-D Děkuji za tip, to vypadá hodně dobře a usnadnilo by mi to práci

Od: jankaz
Datum: 21.03.14 19:04
Se zájmem čtu všechno,co se sem teď v této otázce píše.Protože jsem měla v opravě počítač,došlo mi,že taky musím si věci zálohovat a nevím si rady,tak se od Vás tady učím.A dají se i adresy mejlové do něčeho nějak zkopírovat?A jak?Koukala jsem na ně,ťukla pravým na myši,ale neukazuje mi to nic,co bych s tím mohla dělat,není tam žádné "kopírovat",takže nevím jak na to.Děkuji za případné polopatické vysvětlení.

Datum: 21.03.14 20:05

Pro zálohování se mi osvědčuje program FreeFileSync, který funguje podobně jako program, který popisuje @xart.

Datum: 21.03.14 13:49

se zálohováním na flešku mám rozdílné zkušenosti, některá a nemusí být značková, funguje dobře a bez problémů; měl jsem Corsair 8G a ta odešla po několika týdnech, sice vyreklamovaná, ale už bez dat; přešel jsem na přenosný pevný disk a zatím bez závad, nyní řeším RAID

Datum: 21.03.14 12:59

Děkuju, zkusím ten Total comander přes víkend stáhnout a trochu se s ním naučit, jestli mi to půjde. To by bylo také řešení

Datum: 21.03.14 15:00

Doporučuju dělat přírůstkovou zálohu a ne přetahovat složky. A pokud jsou pro Vás či firmu dokumenty důležité, tak dva tisíce za záložní disk přece není tak mnoho... Lidi na zálohu kašlou a pak se objevují dotazy, jak dostat z poškozeného disku data zpět.

Datum: 21.03.14 16:39

Já bych doporučila roztřídit dokumenty podle obsahu. Např. ve složce datová schránka můžete vytvořit podsložky pro přijaté a odeslané zprávy a v nich další složky pro jednotlivé úřady. Ve složce zaměstnanci bych zase roztřídila pracovní smlouvy | náplně práce | mzdy, ...

Zálohovat je nejlepší na externí HDD, ale pokud si data vypálíte na CD/DVD, může stačit i flash disk.

Takže já bych začala stromovou strukturou, do jednotlivých složek bych rozkopírovala příslušné dokumenty, zkontrolovala a pak zálohovala.

Napoprvé Vám to zabere více času, ale při dalším průběžném zálohování už méně. A budete mít ve všem přehled.

------- Pokud používáte Windows, nepoužívejte v názvech složek a dokumentů Místo mezer radši používejte pomlčku nebo podtržítko. či jiných souborů mezery ani diakritiku. Windows se sice tváří, že s takovými názvy umí pracovat, ale občas může nastat problém.

Já se opakovaně setkávám s nemožností stáhnout z internetu přílohu k e-mailu, která má v názvu písmeno s háčkem, čárkou nebo s mezerou. A když už se mi přílohu podaří stáhnout, bývá problém ji otevřít nebo i jen přejmenovat...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.