Není signál nebo není zapojen kabel

Od: Datum: 16.11.12 19:24 odpovědí: 10 změna: 06.01.13 14:18

Syn si sehnal desku osazenou procákem,pamětma,k tomu zdroj a grafickou kartu.Dal jsem to do "bedny" doplnil mechaniky (CD RW a DVD RW) HDD a po zapojení vyskočí výše napsaná hláška.Zkoušel jsem i další grafické karty (do AGP slotu i PCI ) a žádná nešla.ale v jiném slabším všechny jdou včetně té pův a to jak v AGP tak i v PCI slotech. GK. Tyto komponenty (mimo DVD,CD a HDD a Case) pocházejí z upgrade PC nějakého jeho známého .Pohledem je vše OK-větráčky se rozběhnou (na GK,procesoru)Hdd s mechanikymi vypadají že taky "jedou"

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 16.11.12 19:43

A monitor jinde funguje? Není třeba přepnutý na jiný videovstup (digitál/analog apod.)? Opravdu je dobře zastrčen kabel od monitoru do karty (třeba má nablblý konektor a musí se dobře "usadit")?

doplněno 16.11.12 19:44:

Zkontrolujte i zastrčení videokabelu do monitoru (jestli je kabel odpojitelný).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.11.12 21:38

Jj.Monitor funguje-zkoušel jsem na svém NTB FS -Amilo Pro a na staré PIII taky funguje.Teď jsem si vzpomněl-ta GK má přepínání PAL a ještě nějakou jinou normu (NTS?)Jinak monitor pak na nic nereaguje,jen na hl.vyp.Známý doporučil zkontrolovat paměti,ale po zkušenostech s tímto je vylučuji,protože by naběhlu že je něco,ne signal ,špatného.Nevím zdali by toto mohl způsobit špatný port?

Od: hm®
Datum: 16.11.12 22:28

No, předpokládám že ten nápis píše sám monitor, protože nedostává signál. Buď je tedy chyba v kabelu, v konektorech, nebo jsou konektory špatně zastrčeny, nebo nejde výstup grafických karet.

Jen otázka: když vyndáte všechny paměti, případně i videokartu, signalizuje hlavní deska problém? Pípáním, signalizačními LED, nebo tak nějak.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.11.12 12:15

To je právě ono-ukáže to monitor,ale v jiném PC a s NTB jde,takže kabel vylučuji,výstup z GK je taky OK,protože ta v jiném PC jede.vyndat pamět.moduly a grafiku a zapojit jsem nezkoušel,dnes jsem chtěl zkusit a dát jiný zdroj,ale ani jeden ze drojů tam nebude fachat-nemají potřebné dva napájecí konektory (mimo nap.desky a HDD or opt.mechanik).

Od: mowla*
Datum: 16.11.12 22:39

Zkontroluj, jestli ´cestou´ nevypadl nějaký jumper - switchování procesoru apod... A zkus resetnout CMOS (BIOS)...

doplněno 17.11.12 16:34:

Pokud deska po vyjmutí všeho kromě procesoru ani nepípne (je připojený repráček? - já vím, blbej dotaz ;) ), je buďto špatně nasvitchován kmitočet procesoru, nebo zkratovaná CMOS, nebo špatné napájení MB, nebo je CPU či MB KO... Jiná varianta mne nenapadá... Ale - proč by to kdo synovi posílal, kdyby to bylo nefunkční?

:-D

Datum: 17.11.12 12:17

To Mowla-nwn,ale mevypadá vypadá to,že po upgrade byla vyjmuta z desky jen GK+ síť karta.,Bios jsem resetl.nic

doplněno 17.11.12 14:46:

To Luke.. -tak mám dojem že deska je KO nebo něco špatně zapojené? Po zapnutí sice větráky na procesoru i na GK jdou,hdd i mechaniky jsou slyšet,ale jde jen ledka na čelním panelu a jinak nic-na ZD nesvítí nic ani nepípne a to ani spamětmi a GK či bez nich! procesor se zdá (opticky) OK i s chlazením. Jde o desku MSI a pkd jsem nalezl "jméno" tak jde o 865PE Neo2,zdroj a Gk je ATI X1650Pro.

doplněno 17.11.12 16:14:

Syn si ji nepřinesl-byl jsem pro ni na poště osobně a bylo vše řádně zabaleno!

Od: luke237
Datum: 17.11.12 15:09
Vytahejte vsechno z desky (krome procesoru) a zapnete ji. Pipa? Protoze jestli nepipa ani tak (nekolik pipani = chybove hlasky, jako napriklad "Nenalezena RAM" *smich*), tak zkuste jeste zkontrolovat osazeni procesoru do patice a jestli i to je v poradku, tak ji pomalu pripravte na cestu do recyklacni linky.

Datum: 17.11.12 15:31
Stahnete si manual k te vasi MSI 865PE Neo2 a podivejte se pripadne jumpery, nastaveni, pipaci kody, atd. predtim, nez vyrknete nad deskou definitivni osud. Nejvice informaci o te desce stejne ale ma puvodni majitel. Jinak doufam, ze ji syn neprinesl domu zabalenou ve vlnenem svetru a neodpalil ji tam nejakym elektrostatickym vybojem.

Datum: 17.11.12 12:24
Slysite nejake pipani BIOSu pri startu? Podle toho popisu se mi jevi, jako by ani nenabehla ta deska ... Byl ten procesor vytazen z patice? Je spravne zasunut zpatky? Fungovala ta deska u kamarada v okamziku, kdy ji vyndal z pocitace? Nebo ji menil, protoze prestala fungovat?

Datum: 06.01.13 14:18

Žádné pípání,ani led na desce.Dnes mne napadlo po včerejším skype s dcerou vyměnit zdroj-bylo to zdrojem,ale zatím nejede jak má.

doplněno 16.01.13 09:03:

Hototovo funkční-vyměněn zdroj,GK a HDD!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.