Problematický start PC

Od: Datum: 19.03.14 19:46 odpovědí: 15 změna: 29.03.14 16:47

Dobrý večer.

Už asi 14 dnů se móóc trápím se startem počítače. Start probíhá velmi pomalu (i několik min) a zcela chaoticky. Takže neprobíhá v tom pořadí jako obvykle (úvodní obrazovka(tapeta plochy), antivirový program, ikony na plochu atd. Někdy se zobrazí jen jednobarevná - modrá obrazovka, jindy jen část plochy, část ikon. Pauzy mezi popsanými částmi jsou i minutové... Takže znovu i několikrát restartovat a zkoušet to tak dlouho, až se zadaří. Musím ještě dodat, že i vypnutí PC nelze někdy klasickou cestou provést.

Tato závada se však neprojevuje jen při startu, ale někdy i v průběhu práce s PC - tak, že program "zamrzne". Na jakékoliv snahy uschopnění reaguje tabulkou "program neodpovídá"! Někdy začne za chvíli opět pracovat - nebo restart.

Jako poučený laik jsem vyzkoušel prověrku diskových jednotek (kontrola a odstranění chyb) a také podrobnou kontrolu antivirovým programem. Obě, které umožňují tyto programy. Výsledek - vše v pořádku.

Používám OS Windows 7 (64 bit). Antivirový program ESET.

Děkuji za každou radu

doplněno 29.03.14 08:59:

Dobrý den. Původní dotaz jsem zde dal více než před týdnem. Protože problém stále řeším, je možné pokračovat, nebo je tento dotaz už mrvý? Díky

Pokud mohu, tak prosím - co přesně znamená často vyskakující tabulka v pravém dolním rohu monitoru s upozorněním: "Detekován útok DNS cache poisoning. Vzdálená IP adresa ...) Adresa je uvedena, střídají se 2 stejné - a úmyslně je zde nepíšu.

Díky za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.14 19:48
Zkusil bych se jako první podívat na paměti Ram.
Z té modré obrazovky asi nic opsane nemáte, že?
doplněno 19.03.14 19:51: Paměti jdou zkontrolovat MemTestem, a na kontrolu disku je výborný HdTune.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.03.14 06:54

Ta modrá obrazovka byla jen modrá. Můžete kontrolu, kterou doporučujete popsat prosím podrobněji? Vůbec nevím o čem je řeč ... Díky

Datum: 19.03.14 19:50

Ahoj, napadá mě jedna věc kterou dělám když mi PC zlobí.

Pokud umíte zkuste nahrát zálohu na den kdy se to ještě nedělo...

Od: hop®
Datum: 19.03.14 19:59

V tomto případě bych počítač zkusil vyčistit programem Ccleaner a pak otestovat programem SpyBot, který najde i "breberky", které antiviry neumějí ulovit. Pokud test proběhne bez nálezu, začal bych přemýšlet nad chybou hardwaru...

doplněno 19.03.14 20:17:

@ernie - ano, před těmito akcemi je velmi rozumné si zálohovat důležitá data, ale snad rozumní lidé zálohují pravidelně, nebo ne? ;) :-D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.03.14 17:30

Stáhl jsem si Ccleaner, ale jelikož k tomu chybí jakákoli nápověda, tak nevím, jestli mohu spustit čistič Windows i Aplikace, tak, jak je tam již přednastaveno. Program SpyBot jsem nestahoval - není v češtině - což je pro mne absolutně neřešitelné. Ale velké díky za každou radu.

Datum: 19.03.14 20:09

Jestli nepomůžou antiviry, tak bych to viděl na zazálohování souborů a přeinstalování jak HW, tak SW.

doplněno 19.03.14 20:23:

Muhe, hope, pravda. Tak to je rozumných asi pomálu.

Datum: 20.03.14 07:00

Díky. Celý PC si zálohuji každého půl roku, takže komplet. přeinstalování by nebyl asi problém, přesto bych to rád vyřešil opravou.

Datum: 20.03.14 08:15

starec, pc opravuji jiz hodne let, takze Vam dam nasledujici radu. Po odvirovani si stahnete tyto dva programy.

Autoruns:

http://technet.microsoft.com/…us/sysinternals/bb963902.aspx

Zde se podivejte, co se Vam spoustu po startu a nema tam byt. Predpokladam, ze tomu moc nerozumite, ale muzete si jednotlive exe soubory a nazvy dat do google a tam mam vyjede, jestli je to soucast systemu, nebo ne

ProcessExplorer:

http://technet.microsoft.com/…us/sysinternals/bb896653.aspx

Je to lepsi nez ten, ktery mate we win. Spuste ho a v momente, kdy Vam zasne zamrzat PC pri praci se podivejte, jaky proces a soubor vytezuje nejvic RAM a processor. Potom se snazte odstranit pricinu. Opet radeji google

Zatuhavani PC v praci muze byt dane i prehrivanim PC. Otevrete PC, vysajte, nebo nejlepe vyfoukejte prach a podivejte se, jestli se Vam toci vsechny ventilatory.

Kdyz toto nepomuze, tak preinstalujte cely PC. Obvykle je to rychlejsi cesta nez pomale patrani po pricinach a oprava systemu za behu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.03.14 22:17

V posledním ( 7/2014) čísle časopisu Počítač pro každého vyšlo CD se šikovným programem, který je zdarma a značně urychluje běh PC. Nazývá se Advanced System Care 7 Pro a po jeho instalaci a zaregistrování e-mailu se může zdarma používat až do poloviny roku 2015. A jeho obsluha je velmi jednoduchá !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.03.14 16:26

@starec

Hlavně si prosím Vás nestahujte do Vašeho PC výše udávaný program Advanced system care, mohla by Vám po jeho použití hrozit i přeinstalace počítače.

Na přání dvou známých jsem nedávno po použití tohoto programu přeinstalovával jejich PC S Win 7.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.03.14 20:02

Ono záleží, jaká je to verze. Ty staré byli bez problémů..

Datum: 24.03.14 14:28

Osobne jsem proti takovym programum, mohou napachat vic skody, nez uzitku vlast v rukou cloveka, ktery se moc nevyzna

Datum: 24.03.14 23:15

Zdravím

Hodně podobně se projevuje chladič procesoru ucpaný prachem, nebo nafouklé kondenzátory okolo chladiče. Obecně nestabilní napětí zdroje, nebo přehřátí procesoru. To si pak deska dělá co chce a pokaždé něco jiného. Typicky je to po určité době tvrdý restart.

Od: mkat®
Datum: 29.03.14 13:14

Datum: 29.03.14 16:47

Díky za dobrou informaci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.