Nefunguje barevná kopírka a skener

Od: Datum: 19.03.14 17:58 odpovědí: 5 změna: 20.03.14 17:48
avatar

Dobrý den, mám multifunkční tiskárnu Epson Stylus SX 110 a vykazuje závažné nedostatky. Skenovaný barevný obrázek se zobrazí modře, kopírka barevná i černobílá vyrobí celoplošný barevný ( fialový ) papír. Tisknout lze normálně barevně i černobíle, oskenovaný černobílý text se uloží taky dobře. Já jsem chtěla zvětšil barevnou fotografii a asi jsem moc dlouho podržela stisknuté tlačítko Colour Copy. Předpokládám poruchu nějakého snímacího prvku a moje otázka zní - mám se pokusit o opravu, nebo raději vyhodit a koupit novou? Když novou, tak jakou? Měla by mít separované inkousty, scan, copy, barevný tisk ( fotky ), případně i zvětšovací copy. Nesmí ovšem být větší než ta stávající, mám na to vyrobený speciální výsuv ve stolku. Na čb tisk mám jinou HP. Děkuji za nápady. Patronka

doplněno 20.03.14 11:17:

Díky za reakce, přpomněly mi ještě několik podrobností problému. Závada se projevila už na předešlém PC a při použití kopírky není tiskárna připojena k PC, takže problém v software nejspíš nebude. Podařilo se mi pouze odstranit vodorovné pruhy. U skenování je výsledek skoro stejný při všech použitých možnostech, u čb textu skener považuje za barvu i odstíny šedé ( viz ukázka ). Vidím to spíš na novou tiskárnu, tahle může někomu ještě posloužit pouze k tisku.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.14 18:19
avatar

Když zmiňuješ modrou barvu, tak mi to připomíná, že takto se zobrazuje negativ. Ale nikdy jsem neměl důvod to zkoumat. Zkusil bych si projít všechny možnosti nastavení, jestli tam náhodou něco takového není zaškrtnuto. Ale třeba někdo poradí lépe. Oprava se myslím u žádné podobné tiskárny nemůže vyplatit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 19.03.14 18:46
avatar

Před vyhozením tiskárny bych zkusil dát všechna SW nastavení na default, případně tiskárnu odinstalovat a znovu nainstalovat včetně ovladačů. Vyhodit až když to nepomůže...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 20.03.14 13:14

Nevím jaký zdroj světla má scanner v Epsonu, ale např. Canon už pár let používá RGB osvit LEDkami a vlastní senzor je černobílý, podíval bych se tedy hlavně na barvu světla scanneru, jestli nemá náhodou nějaký odstín.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.14 14:02
avatar

Dobry den, je mozne, ze je pouze treba zkalibrovat scanner, protoze muze mit spatne ulozene nastaveni bile barvy.

Je mozne, ze odeslo svetlo scanneru, potom jiz jen oprava v servisu.

Jeste preci jen kouknete na ty ovladace. odisntalovat a nainstalovat znovu:

Je-li vaše předloha příliš tmavá, zkuste použít funkci Backlight Correction (Korekce podsvícení) v režimu Home Mode (Domácí režim) nebo Professional Mode (Profesionální režim). Pokyny viz Korekce zadního světla.

Zkontrolujte nastavení Brightness (Jas) v režimu Office Mode (Kancelářský režim), Home Mode (Domácí režim) nebo Professional Mode (Profesionální režim). Pokyny viz Úprava barev a dalších nastavení obrázku.

Klepněte na Configuration (Konfigurace), vyberte kartu Color (Barevný) a změňte nastavení Display Gamma (Gama zobrazovací jednotky) tak, aby odpovídalo výstupnímu zařízení, jako je například monitor nebo tiskárna, v nabídce Color (Barevný). Podrobnosti najdete v nápovědě aplikace Epson Scan.

Klepněte na Configuration (Konfigurace), vyberte kartu Color (Barevný) a poté Color Control (Nastavení barev) a Continuous auto exposure (Stálá automatická expozice) v nabídce Color (Barevný). Podrobnosti najdete v nápovědě aplikace Epson Scan.

Klepněte na Configuration (Konfigurace), vyberte kartu Color (Barevný) a poté klepněte na Recommended Value (Doporučená hodnota), chcete-li vrátit nastavení Auto Exposure (Automatická expozice) na výchozí hodnotu. Podrobnosti najdete v nápovědě aplikace Epson Scan.

Klepněte na ikonu Histogram Adjustment (Úprava histogramu) v režimu Professional Mode (Profesionální režim), chcete-li upravit jas.

Zkontrolujte nastavení jasu a kontrastu monitoru počítače.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.14 17:48
avatar

Tak jsem vyzkoušela snad všechny dostupné možnosti, odinstalovala a znovu nainstalovala, různě jsem měnila nastavení, ale změna minimální, takže nepoužitelné. Původně jsem měla nastavený "automatický režim" v něm je možno využít program ABBYY Fine Reader a černobílý text se naskenuje slušně. V každém jiném režimu Epson scan je náhled buď modrý, různobarevný, v nejlepším případě šedý a skenování trvá několik minut. Když to shrnu, dá se tisknout barevně i černobíle a za určitých podmínek i skenovat čb text. Kopírovní a skenování barevné předlohy NE. Děkuji za všechny rady, zas jsem se něco nového neučila, jdu si hledat novou mašinku. Patronka

*slunce*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.