Program svchost.exe (netsvcs)

Od: Datum: 15.03.14 19:14 odpovědí: 7 změna: 16.03.14 17:11

Ahoj,všiml jsem si že ikdyž na internetu nic nedělám,nestahuji,neodelísám,stále mi program svchost.exe (netsvcs) vytěžuje bezdrátové připojení k mému Wifi routeru a pak asi dál. Dělá to stále. Stahuje i odesílá. Četl jsem,že je to program součásti Windowsů,ale tohle to nikdy nedělalo. Může to být nějaký vir? Projel jsem to dvěma antiviry,ale nenašlo to nic. Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 15.03.14 19:25
avatar

predpokladam windows xp? vypnout a zakazat aktualizace

Ohodnoceno: 1x
 
Od: justanswer
Datum: 15.03.14 19:54

nepomaha.. mam ten samej problem a po cca 15ti minutach necinnosti na pc se sam svchost rozjede na 100% cpu a sam zdechne po 5ti minutach nebo jen jak hnu mysi.. jak proti tomu uz nevim

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 22:25

Ne, jsou to Visty. Mám počítač pět let a nikdy to nedělalo. Všiml jsem si toho,protože mám v miniaplikacích na ploše aplikaci hlídající vytížení procesoru,disku,paměti a internetového připojení. Procesor to moc nezatěžuje,na max 10 procent. Ale to internetové připojení mě štve. Pořád to ukazuje,že to něco stahuje a posílá. Co s tím u Vist? Zase zakázat všechny automatické aktualizace se mi moc nechce. Fungovalo to vše bez problémů. Nemůže to být nějaký vir,sice jak jsem psal výše to nic nenašlo.

Datum: 15.03.14 19:53

Dělají to nejčastěji aktualizace, ještě to přitom nesmyslně zatěžuje počítač. Vypnout automatické aktualizace a je po problému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 23:31

Jsou to Visty. Zjistil jsem to podle miniaplikace na ploše,která sleduje vytížení procesoru,paměti,disku a internetového připojení. Nikdy to za celých pět let nedělalo. Teď to prostě pořád něco stahuje a odesílá. Nevím proč a nevím co. Nemůže to být vir? Jak jsem už psal,nic to nenašlo. Procesor to v podstatě nevytěžuje,na max 10 procent. Ale to internetové připojení běží pořád.

Datum: 16.03.14 09:12
avatar
Tady bude každá rada drahá. Windle pod položku Svchvost schovávají víc procesů. Když si vyjedeš správce programů CTRL+ALT+DEL zjistíš že nepomůže ani násilné vypnutí toho procesu protože, jen ho zavřeš tak se sám znova aktivuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.14 17:11

V počítači spustím (Vista) Sledování spolehlivosti a výkonu. To,že v jádru běžně běží i několik svchost.exe je normální,mám ověřeno na jiném počítači. Ale proč mi ikdyž na internetu nic nedělám neustále odesílá a stahuje data? Počítač je svižný,nic se nehltí,ale odesílá a stahuje. A nevím co. Dělá to přes svchost.exe (netsvcs) a přes AvastSvc.exe.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.