Náhlé, bezdůvodné vypnutí

Od: Datum: 14.03.14 20:28 odpovědí: 10 změna: 21.03.14 20:24

Z ničeho nic se mi při prohlížení internetu vypnul stolní PC a nejde zapnout. Zdroj je teplý a na desce svítí žlutá dioda, elektřina tam tedy zřejmě jde. Je někde nějaká pojistka, nebo kde může být problém?

Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: erikretr*
Datum: 14.03.14 20:29

No nejspíš něco odešlo nebo se spálila nějaká pojistka možná že odešel zdroj mě to taky nedávno událo

Ohodnoceno: 0x

Od: justanswer
Datum: 14.03.14 22:07

"No nejspíš něco odešlo nebo se spálila nějaká pojistka" toje rada boha jeho.. tady to jde do zadele

Od: chizuru*
Datum: 14.03.14 21:07

To vypadá, že odešel zdroj.
To že svítí LED dioda nic neznamená. Zdroj v počítači dává vícero napětí, hlavně 3,3V, 5V a 12V (Ale jsou tam i další). Pokud přestal zdroj dávat jedno z těchto napětí, tak počítač prostě fungovat nebude dioda nedioda... Jestli se hodně zahřívá i bez zátěže, je to nejspíše jasné.

Datum: 14.03.14 21:23

Hm, asi ano. Nenapadá mně nic dalšího... Někdy před měsícem v PC začalo cosi rachotit, tak jsem pátral a našel jsem nějaký kousek plastu, který byl spadlej na ventilátor ve zdroji, tak to byl asi začátek jeho konce ;)

Díky za radu.

Datum: 14.03.14 21:35

Točí se ten ventilátor ve zdroji? Možná tím kouskem plastu odešel a zdroj může být dobrý, akorát se přehřeje a vypne.

Datum: 14.03.14 21:53

To nevím, jestli se točí, nezapne se. Má tepelnou pojistku?

Datum: 14.03.14 22:17

Jestli je to normální zdroj, tak tepelné jištění má. Nech ho vyplej hodinu, ať případně zchladne, odpoj od elektriky a pak zkus zapnout a jestli se PC rozjede, tak koukni jestli se točí. Jestli se PC nerozjede, tak je asi v háji (ale může to být čímkoli).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.14 22:02

Jako první udělejte to, že odpojte (ne vypínačem na pordlužce ani na zdroji) přívodní kabel od PC a po cca 20 minutách jej zapojte zpět. Pokud nic, může to být čímkoliv - zdroj, deska...

Od: mkat®
Datum: 15.03.14 16:35

Pokial sa netoči ventilator ,a nejaka ledka svieti ,tak ti odišlo, minimalne,12 V v zdroji.Ak maš možnosť tak daj iny dobry zdroj.A potom zistiš či neodišlo aj niečo ine na doske.

Datum: 21.03.14 20:24

Takže závada byla způsobená zdrojem, dal jsem jiný a PC šlape. Díky za rady a nasměrování

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.