Nabootování systemu

Od: Datum: 05.03.14 21:39 odpovědí: 37 změna: 07.03.14 19:57
Ahojte, chtěla bych se zeptat jestli mi někdo můžete vysvětlit jak nabootovat system. Zapomela jsem heslo do windows vista a chci obnovit heslo podle návodu na netu ale nevím jak udělat ten začátek. Ukázka: Při naboot instalacniho dvd vyberte opravu systému a poté příkaz.radek. Pak windowssystem32. Atd ... Tak prosím může mi to někdo popsat od toho když zmacknu zapínáci knoflík? Díky míša
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 05.03.14 21:50
Nejdrive musis vlezt do BIOSu (asi stlacit klavesu F2 nebo F10 nebo co funguje na tvem pocitaci - casto se to zobrazuje pri zapnuti PC - neco jako "Press F2 to enter BIOS" apod.). V Biosu v radku Boot Devices zvol jako prvni zarizeni CD-ROM. Uloz a opus BIOS. Restartuje se PC. Zacne nacitat z DVD a objevi se menu, kde zvolis "Oprava systemu" a pak uz pokracuj podle toho navodu na Internetu, ktery mas.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.03.14 21:51
V Biosu v radku Boot Devices zvol jako prvni zarizeni CD-ROM
Ted tam mas asi neco jako "IDE-0", "HDD0", "SATA-0" nebo neco podobneho.

Datum: 05.03.14 23:11
Tady je obrazek, jak to v tom BIOSu vypada na radku s bootovacimi zarizenimi.

Datum: 05.03.14 21:53
Nektere BIOSy umoznuji zmenu bootovaciho zarizeni i bez te zmeny v BIOSu. Vypisuji pri startu hlasku neco jako "F8 .. Boot Menu". Zmacknes tedy pri startu F8 a objevi se ti seznam vsech zarizeni, ze kterych BIOSu umi bootovat a tam si vyberes DVD nebo CD.

Od: luke23
Datum: 05.03.14 23:14
A tady je obrazek, jak to vypada po zapnuti PC. V tomto konkretnim pocitaci se do BIOSu dostava stisknutim klavesy DEL (Delete), jak se pise na spodnim radku nebo si muzes rovnou vyvolat Boot Menu stisknutim F12 a tak si pak zvolit DVD-ROM (nebo CD-ROM)

Datum: 06.03.14 06:16

Dal bych ti dobrou odpověď ale nějak mi tady neukazuje, jen špatnou...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.03.14 21:51

Nejdříve v BIOSu nastavte spouštění z DVD mechaniky.A pak už je to intuitivní.

http://windows.microsoft.com/…tart-windows-from-a-cd-or-dvd

Ohodnoceno: 2x

Od: miskaliska
Datum: 05.03.14 22:58
Kluci dekuju všem zítra to zkusím a pak napíšu jak to šlo. Když pustím pc tak tam musím zmacknout Esc abych byla v ňákem nastavení je tam plno věci od f2 po f12. Bios je pod f10 tak snad to bude ono.
Datum: 06.03.14 08:36
tak ja nevim. Po zapnutí pc tam je pro startup menu stisknete Esc. Po stisknuti vyjede to co je na obrazku c.1 , pak dále pod F9 obrázek čislo 2 a f10 boot obrázek c.3
Datum: 06.03.14 08:39
Obr.
Datum: 06.03.14 09:09

tak druhý pokus obrázky. k té F9 tam vždy dám to první a pak něco chvíli naskakuje ale pak se opet jen spusti system windows s uvodní přihlašovací obrazovkou

Datum: 06.03.14 09:58
Delas to dobre (F9 → Optical Disk Drive). To DVD je originalni? Asi ne ...
Jeste muzes zkusit misto F9 dat F10 a tak jako prvni bootovaci zarizeni nastavit "Optical Disk Drive" a zrusit druhy (pripadne i treti jestli tam je) bootovaci zarizeni. Pak ulozit, reset a divat se, co ti to DVD vypisuje (uz nemusis mackat to F9, protoze je to porada bootovacich zarizeni nastavene natvrdo v BIOSu).

Datum: 06.03.14 10:02
dat F10 a tak jako prvni bootovaci zarizeni nastavit "Optical Disk Drive" a zrusit druhy
Bude to zrejme v F10 → System Configuration

Datum: 06.03.14 10:11

je to original CD k noetbooku, jdu to zkusit.

Datum: 06.03.14 10:20

kdyz dam to F9 tak se pak zpusti normal windows. Ted sem zkousela to F10 a nevim co tam namackat kde.:D dekuju ze mi chcete poradit, snad se podari. Takze dam F10 vyskoci obrazek co uz sem davala, podle tvych rad jsem dala to posledni system configuration a dale na obrazkach :

Datum: 06.03.14 10:27
Zatim to delas dobre. Zrusil bych vsechny druhy boot zarizeni krome toho CD (koukam, ze nejde zrusit boot z disku?).
Jestli to take lustim spravne, tak posledni radek na druhem obrazkuje Boot Order (poradi, v jakem se zkouseji bootovaci zarizeni). Optika je na prvnim miste, takze uz nemusis mackat to F9 pri bootu, ale take je tam porad ten harddisk (HDD), takze kdyz selze boot z CD, tak se automaticky zkusi boot z HDD a prepisi se (chybove) hlasky z nepodareneho startu CD, ktere by nam pomohli zjistit, kde je chyba.

Datum: 06.03.14 10:30

takze mam dat SD card, floppy a to podtim vse u tech tří disable?a jen u CD nechat Enable?to je vse? a pak ulozit

Datum: 06.03.14 10:36
Ano. To PXE je bootovani pres sit. Po zdarne oprave PC to muzete zase vratit zpet na Enable, ale stejne to asi v zivote nepouzijete, jako jste to nepouzivala doted.
Jeste budu u PC asi tak 10 minut, tak pujdu na nekolik hodin delat neco jineho.

Datum: 06.03.14 10:29
Jeste bych se pro zajimavost podival, co je v tom "Device Configurations" a "Built-in Device Options".

Datum: 06.03.14 10:36

foto

Datum: 06.03.14 10:38
Jeste co je v tom Built-in Devices Options → Optical Disk Drive?

Datum: 06.03.14 10:41

tam je vsude enable nebo disable

Datum: 06.03.14 10:42

nnn

Datum: 06.03.14 10:45
Tenhle obrazek sem asi nepatri. To je z toho zakladniho Boot Menu.

Datum: 06.03.14 10:48

já vim jen jak jste rikal ze prvni mame optical CD a pak hned to hard drive tak tam jsou sipky a je mozno posouvat poradi

Datum: 06.03.14 10:51
Me spise zajimalo, co je v tom menu Built-in Devices Options → Optical Disk Drive. Po jeho zvoleni se prece neobjevi to zakladni Boot Menu, ve kterem jde menit poradi bootovacich zarizeni ("sipky") nebo ano?

Datum: 06.03.14 10:56

U toho je jen moznost zvoleni Enable a DIsable

Datum: 06.03.14 11:00
Aha. *palec*
Tak ted uz to jen ulozit, resetovat notebook a koukat se, co to dela.
Napada me, ze jestli to z toho DVD nepujde nabootovat a zase se ke slovu bude cpat HDD, ktery okamzite obrazovku z hlaskami od CD zmaze, tak v BIOSu povolit nejake pomale zarizeni (bud floppy nebo PXE - nebo obe :) ) a vlozit je do Boot Order mezi Optical Disk Drive a Harddisk, aby byl cas vyfotit obrazovku s temi hlaskami.

Datum: 06.03.14 11:02

Dekuju za pomoc, ted jdu s malou na nausnice , necham ntb trochu odpocinout a pak to zkusim znova co to udela

Datum: 06.03.14 13:09

Tak mam radost, uz sem pokročila, už jsem na tom příkazovým řádku. Děkuji Lukymu za pomoc! Ale...:D Dělám to podle tohoto návodu :

Při nabootování instalačního dvd vyberte opravu systému a poté _ příkazový řádek.

Zde se dostaňte do

WINDOWSSYSTEM32

zadejte příkaz

REN utilman.exe utilman.exe.old

poté zadejte

copy cmd.exe utilman.exe

nyní restartujte PC , vytáhněte instalační DVD z mechaniky a nechte nabootovat systém.

po naběhnutí systému máte vlevo dole _ ease to access ( snadný přístup / usnadnění )

V příkazové řádce zadejte net user user-name new-password

př. net user administrator H123456.

V případě že je administrator zakázán- defaultní nastavení Vista a Win 7 ,

napište a potvrďte příkaz

net user administrator /active:yes

netdom resetpwd /server:Replication_Partner_Server_Name/userd:domainnameadministrator_id /passwordd:*

Nák mi tam ty příkazy nejdou :D Já tam mam x:sources a nevim jak mam zadat ten windowssystem32 jestli hned za to to napsat ale to mi ukazuje nenalezeno

Datum: 06.03.14 14:57

no proste nevím:((

Od: hm®
Datum: 06.03.14 15:23

No protože nemáte psát příkaz windows/system32, ale máte se přemístit do adresáře windows/system32. Jenže nevím, které disky tam teď v tom Vaše režimu jsou. Takže zkuste přepnout se na disk c příkazem "c:" (bez uvozovek) a pak příkaz "cd /windows/system32" (s obrázenými lomítky, ne těmito normálními), nebo zkuste ten uvedený příkaz cd... rovnou na disku x, kde jste teď.

Datum: 06.03.14 16:44

Dekuju vsem moc uz to mam! :))

Datum: 06.03.14 22:20

Tak uz jsem zase zpatky u PC a koukam, ze @hm pomohl uzivatelce prehoupnout se i pres ten posledni problem, za coz mu patri dik.

Jsem rad, ze se tazatelka prokousala navodem az do konce a ted ji to funguje k plne spokojenosti. *palec*

Snad bych jen dodal (jestli to uz navod nezminuje), ze by si mela prejmenovat zpatky ten utilman.exe.old treba takto (v prikazovem radku):

1. c:
  2. cd c:\windows\system32
  3. del utilman.exe
  4. ren utilman.exe.old utilman.exe
  5. exit
Pak bude vse ve stejnem stavu jako predtim, nez zacala. Samozrejme krome toho opraveneho hesla.

Datum: 07.03.14 05:43
Krásná práce, pánové!
Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.03.14 06:08
Doted je mi divne, proc to instalacni DVD neslo spustit primo volbou Opticka jednotka v tom Boot Menu (F9) *ee* Asi to uz nikdy nezjistime.

Datum: 07.03.14 19:57
Luke děkuji to jsem nevěděla. Ještě to udělám tak všem děkuji za pomoc

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.