Informace o PDA Asus

Od: Datum: 05.03.14 17:36 odpovědí: 5 změna: 13.03.14 22:06
avatar

Poradí někdo jak nainstalovat další navigační program do PDA s GPS Asus A696?


doplněno 11.03.14 21:15:

Tak nainstalovat bych to už uměl, jenže...

V PDA byl pravděpodobně (spíš 100%) už někdy iGO nainstalovaný a nebyl řádně odinstalovaný.. OS (widows mobile) se proto brání nové instalaci. Potřeboval bych upravit záznam v registrech, ale netuším, jak se do nich dostat. Dělal jste to už někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.03.14 03:17
avatar

Dobrý den, obecně - do registru OS Windows se dá dostat přes soubor Regedit.exe nebo příkazem regedit zadaným v příkazovém řádku. Nevím, ale, zda to je takto i v OS Windows Mobile. Upravovat registr je poměrně nebezpečné pro chod OS a člověk by měl dobře vědět, co tam udělá. Něco obecného o registru je viz odkaz. Zdravím!

http://cs.wikipedia.org/wiki/Registr_Windows

doplněno 12.03.14 10:38:

A co zkusit toto: http://magazin.softimage.cz/c…-registru-pro-windows-mobile/

doplněno 12.03.14 21:45:

magdon - proč přesně to nejde nainstalovat? Je tam nějaká hláška nebo to jen "zdechne"?

Pokud je to možné, tak ten program nejdříve odinstalujte, potom znovu a správně vyčistěte registr i případně složku Temp a zkuste znovu instalovat. Je možné, že tento program vyžaduje k chodu i nějaký jiný program nebo soubor (knihovnu), která tam zatím není - ale, to je spekulace.

doplněno 13.03.14 18:18:

magdon - nemám možnost to zkusit, tak jen obecně. Myslím, že v souboru TXT je jen informace (asi jako v souborech LOG), ale není to konfigurační soubor. To bych spíše hledal ve složce s programem (nebo jinde) soubor INI a v něm správnou cestu k tomu souboru map (nebo ji tam opravit či zapsat). To samé (opravit či zapsat) v registru - to, pokud tam něco takového najdete. Ale, je také možné, že ten soubor map není na tom správném místě, kde ho program hledá. Asi bych ho zkopíroval přímo do složky programu a cestu zapisoval nebo opravoval podle toho (a hlavně přesně a správně). A ještě bych dal při zápisu pozor na malá a velká písmena - OS Windows to sice nerozlišuje, ale Mobile se tak může třeba chovat. OS Linux si písmena hlídá a rozlišuje jejich velikost. Více už asi "nevypotím", tak snad to rozchodíte. Možná ještě zkusit i program CCleaner, ale nevím, zda by šel v Mobile.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.03.14 10:34
avatar

Což o to, do registrů normálních Windows se dostat umím, něco málo o nich vím a vím, jak je nebezpečné se v nich hrabat. Mám přesné instrukce, který klíč a jak v nich mám upravit. Jenže Windows Mobile jsou speciální odrůda, určená pro mobilní zařízení (telefony, navigace, PDA...) Dostat se k jakýmkoliv systémovým souborům právě není tak jednoduché (žádný příkazový řádek není k dispozici) a editovat registry běžným způsobem nejde.

doplněno 12.03.14 11:48:

ben - tak na tenhle program jsem právě před chvílí taky narazil a hned vyzkoušel. Funguje to *palec*! Registr mám upravený, nicméně silniční navigaci iGO se nainstalovat stále nedaří :(* (s turistickou OZI nebyl problém). Teď už nemám čas, ale budu pátrat dál.

doplněno 13.03.14 08:05:

ben - Ono už je to trochu jinak. Už není ani tak problém s instalací, ale se spouštěním. Při pokusu o spuštění se objeví hláška, že program nemůže najít databázi s datovými soubory (zřejmě mapy). Přitom tam ty soubory jsou a v "SYS.txt" je cesta uvedená správně. Takže je někde nějaká SW chyba, kterou se mi zatím nedaří odstarnit (možná ještě někde něco zbylo po původní instalaci).

Od: hanher*
Datum: 12.03.14 10:38

Přeinstalací, nebo továrním nastavením by se to vyřešit nedalo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 11:50
avatar

Přeinstalaci bych nerad, mohl bych přijít i o program, na který instalačku nemám.

Datum: 13.03.14 22:06
avatar

Jo jo, už to funguje *palec* . Po hodinách pokusů a omylů *ee* se mi podařilo kontaktovat jednoho dávného známého, který mi poslal náhradní instalační soubor a s tím to šlo bez problémů. Takže jakási chyba v mém SW.

V tom souboru "SYS. txt" jsou opravdu uloženy důležité údaje, potřebné pro chod systému (například právě ta cesta k mapám), není to jen informační soubor.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.