Excel - stejný formát buňky

Od: Datum: 27.02.14 22:16 odpovědí: 11 změna: 25.03.14 21:46

Dobrý den,

potřeboval bych se poradit. Mám ve sloupci různé formáty, potřeboval bych tyto hodnoty zkopírovat do jiného sloupce, kde by byl stejný formát.

Zkoušel jsem to přes copy, ale rozhodí se mi to, nevíte někdo jak by to šlo?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.14 22:26
copy dobrý ale pro vložení použijte vložit jinak a tam vybrat formát.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.02.14 06:30

Kopírovat - pak pravým tlačítkem v nové buňce - Vložit jinak - a následně vybrat potřebné ...

doplněno 28.02.14 07:16:

theofil

omlouvám se, nevšiml jsem si už vaší správné odpovědi

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.02.14 12:53

jde to. Naučte se ovládat funkci Format painter. Najdete ji v menu pro formátování buňky.

První krok : zkopírujte hodnoty v buňkách, to už umíte.

Druhý krok : funkcí Format Painter okopírujete formát buněk. Formát se dá přenést z jedné buňky, z více buněk nebo z celého sloupce najednou.

Od: kerny
Datum: 02.03.14 22:20

Dobrý den,

ano tento způsob znám, však mám v slouci zadané formáty různé, je tam i datum a když to poté hodím vše při kopírování do stejného formátu čísla, tak mi z těchto buněk kde je formát datumu vyjede nejaké jiné číslo. Neporadil by mi někdo zda to jde udělat nějak jinak?

Ukážu příklad ve sloupci A mám různé formáty např. v řádku 17 jak vidíte na obrázku, zkopíruju celý sloupec A do sloupce B a tam mi vyjde číslo 20729, nevíte jak to udělat aby mi vyjelo v řádku B číslo stejné to je 10.56?

Děkuji

Od: siki*
Datum: 03.03.14 20:39

Nahraď desetinnou tečku čárkou, jak je u nás zvykem a mᚠpo problému.

1) na řádku 17,19, 20 ... chápe excel hodnotu jako datum (to mᚠtaky zobrazeno v řádku vzorců).

2) excel pracuje s datem jako s číslem - tudíž číslo 20729 odpovídá datu 1.10.1956

Datum: 07.03.14 21:09

Děkuji,

ano je to formát času, mám strašně moc buněk kde je to špatně, jde to nějak opravit najednou? Když dám všem buňkám stejný formát, tak je v těch číslech guláš, nejsem schopen všechno ručně přepsat.

Nejde to nějak udělat?

Děkuji

Datum: 09.03.14 21:17

máte to už vyřešené? mám se tím zabývat?

Od: siki*
Datum: 12.03.14 18:39

Nepodařilo se mi najít jednoznačné funkční řešení, které by nějak hromadně převedlo des. tečku na čárku bez nežádoucích zněm hodnot (formátu). Problémem právě jsou ony formáty, část dat jako text, část jako datum atd...

Nejjednodušším řešením je nastavit formát textu na sloupce již při importu dat do excelu, poté nahrazení des. tečky za čárku pomocí najít - nahradit (CTRL+H) a následný převod textu na číslo vynásobením dat číslem jedna.

Datum: 16.03.14 18:09

Nemám to vyřešené, prosím poraďte mi, byl bych vděčný.

Děkuji

Datum: 17.03.14 11:09

Myslím, že to není problém, ale chce to příklad na cca deset řádků excelu. Excel přeci může zjistit formát bunky a podle toho použít převod nebo výpočet správného data ve správném frmátu. Ale nějaký příklad kde bude jasné co tam kde máte za "patvar" a co tam chcete.

doplněno 17.03.14 11:37:

Jestli jsem to dobře pochopil, tak následovně. Do nějakýho sloupce - prvního řádku vložit vzorec:

=KDYŽ(POLÍČKO("typ";A1)="b";"";KDYŽ(POLÍČKO("typ";A1)="l";A1;CONCATENATE(MĚSÍC(A1);".";ZPRAVA(ROK(A1);2))

zkopírovat dolů.

Tento výsledek (celý sloupec) ctrl +C (zkopírovat) a pak na to samé místo vložit jinak> HODNOTY.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.03.14 21:46

Dobrý večer,

vy jste génius, je to nyní vpořádku a je to jak jsem si představoval ;)

Nemohl by jste mi vysvětlit jak jste tento vzorec vytvořil a proč zrovna takto?

Děkuji mockrát pane

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.