Je tohle možné v Excelu?

Od: Datum: 26.02.14 21:34 odpovědí: 5 změna: 27.02.14 19:52

Dobrý den,

mám nějaký eshop, v něm nějaký ceník v Excelu. Vím, že v Excelu jde dělat různé kouzla, ale myslíte, že by v něm šla udělat i následující operace?

produkty (10tis) mají ve sloupci nějaké EAN kódy, 1 produkt, 1 Ean...a v řádku za produktem je také cena... Potřeboval bych vzít druhý excel, kde jsou stejné eany u produktů, ale jiné ceny...potřeboval bych, aby ten excel podle Eanu našel starou cenu a upravil ji za tuhle novou...dokáže to nebo bude nutné udělat všech 10tis produktů ručně?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 26.02.14 21:50

Asi ano. Přes kopírování buňky s novou cenou na původní, podle výsledku vyhledání stejné hodnoty v buňkách EAN. Ale: Nevím jak nové verze excelu umějí pracovat s připojenými tabulkami. Já tu mám starou 2000. Ta to neumí. Takže potom jedině nakopírovat nové ceny na další listy. a z nich to dát dohromady. Jednodušeji by se to asi dělalo v Accessu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasa®
Datum: 26.02.14 23:34

Máte dvě tabulky, kde je stejný EAN kód. Seřadila bych si v obou tabulkách EAN kódy vzestupně a vložila jako první sloupec. Vedle tabulky, kde chcete zjistit novou cenu, bych do buňky v 1. řádku s daty vložila funkci SVYHLEDAT (VZORCE-VYHL.a REF-SVYHLEDAT). Zadá se HLEDAT, co - odkaz na 1. EAN v tabulce, kde chceme měnit cenu, Tabulka - oblast kde bude hledat EAN s novou cenou, SLOUPEC - číslo sloupce, z kterého má při najití shody EAN vypsat hodnotu (ve Vašem případě pořadí sloupce v tabulce s novou cenou), TYP NEPRAVDA. V případě nalezení stejného EAN Excel do buňky doplní novou cenu. Pokud EAN nenalezne, objeví se hláška, že není k dipozici nebo křížky podle verze Excelu

Abyste mohl prohledat celou tabulku, je potřeba před kopírováním funkce do celého sloupce upravit funkci, aby se řádky neposouvaly a neměnila se oblast, v které vyhledáváte. Tj. je třeba doplnit do funkce před čísla prvního. a posledního řádku tabulky, v které se vyhledává, značku dolaru (např. vyhledání v sloupci N2:N36 doplnit na N$2:N$36). Zkopírujete funkci do celého sloupce. Pak už stačí jen přiřazené nové ceny přes ctrl C a vložit jinak jako hodnoty zkopírovat do sloupce s původní cenou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.02.14 07:20
avatar

Pro tak rozsáhlé přenášení dat potřebujete cyklus. V tomto cyklu pro přenášení bude nepochybně ještě jeden další cyklus pro vyhledávání, protože položky v tabulkách nebudou řazeny přesně stejně a přesně za sebou a určitě jich nebude stejný počet.

Cyklus dostanete do Excelu jedině přes makro. Rozumíte makrům?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: excelak
Datum: 27.02.14 18:36

Děkuji vám moc za rady, jsou perfektní, až tak moc perfektní, že jim vůbec nerozumím

Ne vážně, jde vidět, že to nebude jen tak jednoduché, já do tohoto nedělám, excelům nerozumím a makrům už vůbec ne

Proto se chci zeptat, dali byste mi na sebe kontakt? Až bych potřeboval tuhle úpravu udělat, udělali byste mi ji? Ne zadarmo samozřejmě.

Děkuji

Od: jasa®
Datum: 27.02.14 19:52

Zaregistrujte se a já Vám do vnitřní pošty pošlu kontakt. Zas tak složité to není - práce do čtvrt hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.