Flash disk 8GB a nevejde se 4,7GB?

Od: Datum: 26.02.14 16:12 odpovědí: 7 změna: 26.02.14 18:52

Prosím o radu. Mám film v .mkv a chtěl jsem jej nakopírovat na flashdisk o kapacitě 8GB. Film v .mkv má 4,7GB, ale před kopírováním se objeví chybová hláška, že není dostatek místa! O kopírování na "doraz" tedy nejde tak proč neche zkopírovat? Jinak flash je klasicky na FAT32. Děkuji. Jirka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: chizuru*
Datum: 26.02.14 16:14

Dobrý den,
Formát FAT32 nepodporuje soubory větší než 4GB. Je třeba disk přeformátovat na NTFS.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.02.14 16:40

Nejdříve díky za tip. nojo ale poradí si domáci kino i s NTFS?

Datum: 26.02.14 16:44

záleží jaké, ale myslím že by mělo, i náš obyčejný settopbox s NTFS bez problému funguje.

Tedy pokud si poradí kino s MKV (nevím, jaký je v něm použit kodek), myslím že by mělo rozchodit i NTFS

doplněno 26.02.14 17:03:

exFAT je poměrně nový a nerozšířený systém souborů, divil bych se, kdyby jej podporovalo domácí kino, co neumí pracovat ani s nejrozšířenějším NTFS

Datum: 26.02.14 16:48

A co exFAT?

Datum: 26.02.14 16:55

tak jsem právě zjistil z návodu, že NTFS mi kino neveme. Jedině tedy výslednou velikost zmenšit na 4GB pro FAT32. Zkusím ze srandy ještě to NTFS a narvat to buď do Sat. Díky!

Datum: 26.02.14 17:43
Jestli máš slušný počítač tak použij nějaký splitter a rozděl to na dva menší.

Datum: 26.02.14 18:52

Hm já to zkoušel (16GB fllashdisk) a do NTSF to nešlo naformátovat,tak jsem to zrušil a ve Format Factory převedl do jiného formátu a pak nedělalo problém dostat film na 4GB flashku!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.