Doplnění zápatí - Word

Od: Datum: 26.02.14 09:12 odpovědí: 5 změna: 26.02.14 20:58
avatar

Potřebuji vložit do zápatí wordovského dokumentu čísla stránek, ale i text, který bude na všech stránkách stejný. Jak na to?

Díky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lotus*
Datum: 26.02.14 09:40

Mělo by to být někde v nabídce Vložit, Vložit Zápatí, Vložit Číslo stránky (Automatický text). Pak, když sjedeš dolů v dokumentu a klikneš na oblast zápatí, měl by tam jít vložit kurzor a dopsat text. Pracuji teď v 97, takže nemůžu být úplně přesná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: galy
Datum: 26.02.14 12:16

zdravím kterou verzi používáte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 12:34
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 26.02.14 14:12

Kliknete si na Zobrazit a tam najdete Záhlaví a zápatí. Při kliknutí se objeví rámeček záhlaví, na zápatí přeskočíte kliknutím na ikonku stránky s malými žlutými obdélníčky nahoře-záhlaví a dole-zápatí. Tím si je můžete přepínat. Buď můžete vkládat nějaký už převolený Automatický text, nebo si uděláte vlastní. Napíšete ho tam, kam si posunete kurzor, od toho tam jsou tabelátory. Text si můžete dál vlevo, doprostřed, doprava, kam chcete. Velikost a font písma jaký chcete. Po kliknutí na Zavřít se vám vámi zadaný text bude objevovat na všech stránkách.

Pokud chcete čísla stránek, kliknete si v předchozí scéně na první lísteček Stránka. Dáte si ji kam chcete, doleva, doprostřed, doprava, nebo jinam. Samozřejmě i vámi zvolená velikost a font písma.

Pokud chcete vložit třeba i znak (logo) firmy, vložíte ho jako obrázek normálně zase tam, kde stojí kurzor. Můžete i dělat rámeček, různě silné čáry, vložit tabulku, s logem v jednom políčku a textem ve druhém (výhodné, pokud chcete v pravém poli zarovnat doprava a v levém mít zcela vlevo logo firmy, nebo jiné údaje. Také můžete udělat několik řádků, jako v textu.

Pokud máte víc oddílů a v každém chcete jiný společný název a jiné číslování stránke, postupujete po jednotlivých oddílech a tam si hned jak do něj vstoupíte, ještě než začnete něco dělat, odkliknete rozsvícenou ikonku se dvěma stránkami vedle sebe se šipkou k předchozí stránce s nápovědným textem Stejné jako minulé. Jinak by se vám Záhlaví nebo západí překopírovalo do předchozího a mohla byste začít znovu.

Chce si to vyzkoušet na nějakém zkušebním textu, nebo alespoň na kopii toho vašeho, aby vám zůstal originál nezměněný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 20:58
avatar

Díky za rady, vyřešeno:)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.