Reproduktory bzučí

Od: Datum: 24.02.14 19:02 odpovědí: 6 změna: 25.02.14 03:18

Dobrý večer, už třetí rok mám tyhle roproduktory:

http://www.czc.cz/genius-sp-s110-cerne/45246/produkt

A poslední měsíc mi v nich začalo pořád bzučet jako kdyby je rušil mobilní signál, ale to je neslymsl. Má cenu s tim něco dělat nebo už jsou prostě na odpis?

A potom bych se chtěl ještě zeptat, nemohu najít malé reproduktory jako např. http://www.czc.cz/genius-sp-u…id=6u0jga4ncgj1ib6qe29n9dto89 ,ale ne přes napájení USB, ale normálně přes síť. Na ceně mi tolik nezáleží.Ď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.14 19:09
avatar

Bzučí oba reproduktory? A je hlasitost závislá na hlasitosti? Jestli ne, obávám se, že bzučí trasformátor v pravém reproduktoru (kde je zesilovač).

Malé reproduktory mají USB napájení jednak kvůli ceně, tak kvůli velikosti a hmotnosti. Je jednodušší a levnější udělat reproduktory se zesilovačem na 5V, než reproduktory na 230V s transformátorem, usměrňovačem a kvalitní filtrací střídavého napětí.

K USB reproduktorům, jestli je chcete používat napájené ze sítě, můžete použít jakoukoliv síťovou nabíječku s USB výstupem (dnes se standartně dodává k většině mobilních telefonů, tedy na nabíječce je jen USB konektor, do kterého připojíte napájecí kabel).

Pokud chcete tedy tyto maličké reproduktory a nezáleží na ceně, pořiďte k nim takovou "nabíječku". Např. tady za 200 Kč, ale dají se sehnat i levnější kousky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dary®
Datum: 24.02.14 19:18

Dobrý nápad s tou nabíječku, to mě fakt nenapadlo, děkuji

Jinak mi bzučí oba dva reproduktory, a nejni to závislé na hlasitosti, takže chyba je někde jinde než na transformátoru...

Datum: 24.02.14 19:13
avatar

Jestliže jde o reproduktory napájené ze zásuvky (předpokládám, z odkazu to není zcela zřejmé), typoval bych na filtrační kondenzátor v napáječi. Oprava celkem nenáročná, ovšem při jejich ceně je otázka rentability opravy sporná.

doplněno 24.02.14 19:19:

"...jako by je rušil mobilní signál."

Teď jsem si všiml této věty. Takže to spíš vypadá na nedokonalé spojení společného vodiče mezi PC a repro (zem - stínění). K tomu občas dochází v konektoru na šňůře (Jack).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 21:23
avatar

Při ceně malých reproduktorů 200 Kč se nemá smysl zabývat jejich opravou. Máte-li NB je nejlepší napájení repro z USB. Pokud nemáte volný USB port, můžete si pořídit USB rozbočovač. Já mám k NB tyto malé USB repro a hlasitost je dostatečná. http://www.bscom.cz/genius-sp-u115-cerne_d187186

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.14 23:20
avatar

Dal bych je na aukro od koruny a koupil něco lepšího, asi 2.1 = 2x repro a subwoofer. Mám takové Creative shodou okolností také z aukra a zvuk je nesrovnatelně lepší než u těchto nejlevnějších plasťáků. Prvně ale zkusit ještě v tom PC jiné repro - teoreticky může být v háji zvuková karta, u těch na desce se to občas stane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 03:18
avatar

Je třeba postupovat systematicky. :)

1) Vytáhl bych jacka z PC, dělá to stále?
2) Reproduktory může také rušit ostatní elektronika. Zapnout samotné reprod. na jiném místě a třeba i na jiném zásuvkovém okruhu bez zasunuteho jacka.

Mě takto reproduktory rušil router. Po tom co jsem aktivní bedýnku (tu s ovládáním) u routeru prohodil s tou druhou (Naštěstí se bedýnky propojují cinchem a tudíž šla přehodit i kabeláž) bylo vše OK.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.