PowerPoint prezentace

Od: Datum: 23.02.14 14:14 odpovědí: 15 změna: 23.02.14 20:49

Dobrý den, do školy máme mít prezentaci v programu PowerPoint (já mám OpenOffice ve kterém když udělám prezentaci tak na učitelky počítači nelze otevřít) Nevíte někdo kde to mohu stáhnout? Všude vidím jen placené..nebo nějakou radu?:/ Předem děkuju za každou odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.14 14:17

Ukládej prezentaci do jiného formátu.

Nejlepší je PDF, sice bez efektů, ale jde všude a bez problémů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.14 14:19

Udělej to jako já: Na flashku jsem si dal LibreOffice Portable a u učitelky jsem jen spustil Impress a otevřel svůj soubor.

Ohodnoceno: 2x

Od: galy
Datum: 23.02.14 14:30

zdarec učitelka má zřejmě starší verzi protože kdyby měla 2010 tak ji to pude bez problémů otevřít. No nejednodušší to bude když to někomu pošleš a ten to uloží do formátu powerpoint. P.S klidně udělám :D

Datum: 23.02.14 14:37

1. OO/LO UMÍ ukládat to PPT/PPTX.

2. Ale ne vždy to pak vypadá tak jak to vypadat má.

3. MSO to prý umí už od verze 2007, ale plné kompatibility zatím nedosáhly.

Od: lalalis
Datum: 23.02.14 14:41

Kam bych vám to mohla poslat?

Datum: 23.02.14 14:46

Hejl2662@gmail.com

Datum: 23.02.14 14:54

Počítej s tím, že to nejspíš bude vypadat dost hrozně.

Datum: 23.02.14 15:43

Jestli mě to pošle tak uvidím

Datum: 23.02.14 15:55

Už jsem jí poslala

Datum: 23.02.14 15:54

Proč hrozně?:/

Datum: 23.02.14 16:06

Z důvodu (ne)kompatibility těchto formátů.

doplněno 23.02.14 16:08:

Pro tvorbu PPT(X) používám bezplatný, ale nepočeštěný balík Kingsoft Office.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.02.14 16:18

Naštěstí tam nejsou žádné barevné prvkny nebo něco víc co by ovlivnila kompatibilita.

Od: host
Datum: 23.02.14 16:06

Pokud vám dá škola za úkol udělat nějakou práci v software, na který má škola licenci, tak vám musí umožnit práci udělat na školním počítači s tímto software a nesmí po vás chtít, abyste měly také tuto licenci doma.

Pokud máte pro práci doma volně šiřitelný software a domácí úkol uděláte v tomto software, je chyba školy, že neumí práci v tomto software spustit a zobrazit. Takže vy máte úkol provedený, ale škola ho nemůže zobrazit.

Škola nemůže nikoho nutit, aby si pořizoval stejný software jako má škola, zvláště pokud na něj má škola nějakou zvláštní a navíc zvýhodněnou licenci. Některé licence dovolují škole, aby je škola poskytla žákům a učitelům k volnému použití k výuce, ale to není případ PowerPointu.

Takže úkol udělejte ve vašem software, jde o to, že jste podle zadání provedla úkol, zopakovala jste si učivo a prakticky jste předvedla, že jste vyučovanou problematiku pochopila, naučila se ji a jste ji schopna používat.

Podobný případ jsou vlastní tablety žáků se kterými umějí pracovat a používají je a učitelé ani škola na ně nemají a tak je nepoužívají (nebo jen vyjímky).

Datum: 23.02.14 20:49

Souhlasím s Hostem: Škola nemůže po žácích požadovat, aby zakoupili komerční OS ani komerční SW, dokonce ani zakoupení PC. Vyžaduje-li po žácích úkoly z této oblasti, musí jim umožnit práci na školním HW se školním SW, případně žákům obstarat licenci.

A pokud vím, školy tyto možnosti mají, jen je moc "nepropagují".

Od: bolekk
Datum: 23.02.14 19:09

2003 se uz koupit nedá, leda upirátit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.