Oprava instalace WINDOWS XP Home

Od: Datum: 21.02.14 18:45 odpovědí: 9 změna: 22.02.14 11:30
Prosím o pomoc. vlozila jsem do pc instal.CD a zvolila pouze opravu instalace a pise mi to :Konzola pro zotavení systemu Microsoft Windows XP.Konzola zajišťuje opravu systemu a funkce obnoveni.Po zadani prikazu EXIT bude konzola pro zotaveni ukoncena a pocitac restartovan.
C:>
Asi to chce po mne nejaky prikaz,protoze 15 minut se nic nepohlo.diky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 19:22

že by to čekalo na příkaz "exit"?

doplněno 21.02.14 20:29:

á jasně, omlouvám se

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.02.14 19:26

XPčka nemají "samoopravu" jako mají např. 7, opravují se právě přes Konzolu pro zotavení (Recovery Console).

Ohodnoceno: 0x

Od: zirafa
Datum: 21.02.14 19:35
Dobre,ale co s tou Konzolou.Co ted zadat.Nemůžu prece zadat Exit.to bych jen ukoncila,pocitac se resetne a pojede nadale v te chybě.Vzdyt to pc bylo zticha nic se tam nemohlo opravit.
Datum: 21.02.14 19:42

A jak my máme vědět, co potřebuješ opravit?

Datum: 22.02.14 11:30

Právě, že opravná instalace u XP je podle mě lepší než recovery conzole u win7, ta toho moc neudělá

Datum: 21.02.14 19:42

V "konzoli pro zotavení" prakticky nic neuděláte, tudy cesta k opravě nevede. Tedy vedla by, pokud by se třeba windows nechtěl spustit kvůli jednomu konkrétnímu souboru který znáte, přes konzoli pomocí příkazů by nebyl problém soubor zkopírovat z nějakého zdroje tam, kde má být, ale žádnou automatickou opravu tu nečekejte. Můžete tu alespoň zkusit spustit kontrolu disku pomocí chkdsk C: /f /r

Při instalaci byla (někdy!) možnost Opravit pod písmenem R, ovšem měly to jen některé verze systému a častěji tam tato volba nebyla než byla.

"Na začátku nabídne instalační program opravu existující instalace (tuším, že po stisku klávesy F3), jenže tou se dostanete do konzoly pro zotavení systému, ve které můžete pracovat pouze s příkazovou řádkou. To není příliš ideální, ale hodí se to např. pro pro opravu porušeného bootovacího sektoru pevného disku (MBR).

Vy se nenechte konzolou svést a pokračujte dále. V jednom z dalších kroků instalace instalátor zjistí, že máte na pevném disku existující Windows a v tomto okamžiku vám nabídne jejich opravu (Pokud nechcete opravovat, budete v tomto okamžiku pokračovat dále s novou instalací).

Nenechte se znepokojit, oprava se tváří prakticky stejně jako instalace systému: vyžaduje po vás zadání kódu Product key a provedení místního nastavení, takže už jsem moc nedoufal, že se operace zdárně podaří, a smiřoval jsem se s nutností nové instalace. Ale na konci procesu svitla naděje: v této opravné instalaci se nevytváří uživatelské účty (použijí se ty existující). Počítač se restartuje _ a jste ve Windows! Programy a nastavení veskrze zůstanou, data také."

Zdroj: http://www.tipypropc.cz/oprava-poskozenych-windows-xp/

Od: zirafa
Datum: 21.02.14 19:58
Dobře,DEkuju MOC. Chapu to správně,ze tedy na zacatku v nabídce místo opravy mohu vybrat přímo instalaci,a pak takto pokračovat dle popisu.
Opravdu nedojde hned zkrajw k prepisu Windows a tim keZTRATE DAT?JE TO PRO MNE VELMI DŮLEŽITÉ, protoze to opravuji jedne paní a nemůžu ji ztratu dat zpusobit.Heste jednou dik moc.I dalším co se snazili pomoct mi.
Datum: 21.02.14 20:36

Jestli to není tvůj počítač, tak si radši sežeň někoho, kdo se v tom "trochu" víc vyzná.

Datum: 22.02.14 11:29

Pokud to uděláš správně tak opravná instalace opravuje pouze systémové soubory a to ne všechny. Nepřijdeš o nastavení a ani data, ale jen pokud uděláš opravnou... Ale nechápu jak může uživatel opravovat počítač uživateli, pokud se něco stane tak máš docela smůlu...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.