Zaschlá tisková hlava

Od: Datum: 21.02.14 10:15 odpovědí: 9 změna: 22.10.15 09:12

Zdravím, jak je možné vyčistit zaschlou tiskovou hlavu resp zaschlý inkoust? Nejde mi modrá barva. Zkoušel jsem nejprve čisticí program, cca 10x po hodině a nic. Tak jsem hlavu vyndal a aplikoval čisticí roztok. Po dni se výsledek nezměnil. Tak jsem zkoušel páru, vaření ve vodě, i stříkačkou to profouknout. Teď jí mam týden naloženou v destilce na topení a trošku začala téct modrá barva ven, když jí natlakuju stříkačkou. Jedná se o tiskárnu Epson DX4400.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.14 10:39

Dobrý den.

Bohužel jakmile dojde k zaschnutí, tak už se tiskovou hlavu nepodaří "rozběhat" tak, aby byl tisk kvalitní. Pokud se podaří tisk alespoň částečně zprovoznit, tak stejně většinou dochází k tvorbě pruhů apod.

Předpokládám, že ve Vašem případě je tisková hlava přímo u cartridge. Koupil bych raději novou cartridge...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.14 10:50

Tisková hlava je součástí tiskárny a v servisu mi nabídli novou za 1000Kč. Stačí mi ji alespoň částečně zprůchodnit, tisknu stejně převážně černobíle. Čím vším se nechá rozpustit inkoust? Lihem?

Datum: 21.02.14 11:10

Technický líh by mohl pomoci. U některých sad na doplnění cartridge inkoustem bývá speciální roztok na tiskové hlavy - ale dost možná je to něco obyčejného (třeba líh), kdo ví.

Zkusit můžete taky jarovou vodu nebo izopropyl alkohol. Brutálnější (a riziková) varianta je nechat hlavu např. v kastrolu v právě uvařené vodě z konvice.

Mrknout můžete ještě třeba sem: http://www.milan-knizek.net/c…i-tiskove-hlavy-epson-p-2100/

Datum: 21.02.14 11:15

Děkuji za snahu, stránky znám a izopropyl nefunguje, je jako voda a inkoust nerozpustí, chce to něco co má menší molekuli, aby to navzlínalo do kanálků. Ještě zkusím ten líh.

Datum: 22.02.14 21:15

Mám dobré zkušenosti s vodou. O lihu pochybuju. Vemte vatu nebo buničinu. Tu napusťte vodu a na ní postavte hlavu. Nechte třeba hodinku působit. Pokud je zaschlá slabá vrstva, tak to pomůže, ale pokud jsou kanálky zaschlé hluboko, tak už nic nepomůže.

Datum: 24.02.14 01:30

To jsem dělal jako první, týden ležela v teplé vodě na radiátoru. Pak jsem na ubrousek dal kyselinu citronovou, nechal přes noc položenou na tryskach a hlava jako nová. *slunce*

Datum: 24.02.14 06:55

Tak se nakonec zadařilo, bezva. Jakou kyselinu citrónovou jste tam dával? Rozmíchal jste tu kuchyňskou z pytlíku?

doplněno 24.02.14 11:17:

pavelv: OK, díky za info. Divím se, že nás/vás to nenapadlo dřív - často se k čistění používá ocet (tedy vlastně zředěná kyselina octová) nebo právě kyselina citrónová... Tak alespoň mají inspiraci další, kteří by měli podobný problém...

Datum: 24.02.14 11:01

Nene, máme doma několik let v kanystru naředěnou, nevím kde se u nás vzala, jak je silná, ale pomohla

doplněno 24.02.14 16:37:

Napadlo mi to hnedka, ale nechtěl jsem jít na to hned tak brutálním útokem :) navíc někde jsem se dočetl že se to nedoporučuje, že se může v tryskách něco usadit.

Datum: 22.10.15 09:12

klasika, opatrně vyndat tiskovou hlavu, kápnout kapku jaru do destilované vody a nechal tiskovou hlavu namočenou než to povolí. Jednou jsem jí tam musel nechat týden a běhala jak za mlada. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.