Zformátování disku s W7 a Ubuntu

Od: Datum: 19.02.14 14:43 odpovědí: 4 změna: 20.02.14 19:14

Potřebuji kompletně smazat a zformátovat disk, který je rozdělen na dvě části. V pc je špatně nainstalovaný Windows 7 (který bohužel notebook nezvládá) a dále Ubuntu. Oba systémy potřebuji smazat a mít tak kompletně čistý a zformátovaný disk, na který si budu moct nainstalovat Windows XP. Problém je, že mi zformátování nejde ani s jednou instalačkou. Co s tím? Předem díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.14 20:08

Z linuxu programem GParted.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.14 22:40

Zdravím

Ani Windows, ani Linux nezformátuje sám sebe. Kdo by je formátoval, kdyby tam nebyly. A celkem nechápu, proč by měl OS vyžadovat zformátovaný disk. On si ho sám zformátuje při instalaci. Aspoň tak to funguje u Ubuntu. Možná něco umí BIOS, ale nevidím žádný důvod, proč to dělat. Pokud máte Windows a Ubuntu, tak řízení přebírá Ubuntu a Windows zabalí jako soubor. Takže bych otevřel Ubuntu, smazal soubor Windows a pak bych legálně odinstaloval Ubuntu. Možná mě někdo znalejší doplní.

Od: luke237
Datum: 20.02.14 07:57
Zadne formatovani se delat nemusi. Jestli presto neco chces delat, tak muzes smazat tabulku oddilu ("MBR"). Tohle se ale da udelat i z instalatoru operacniho systemu (OS), kde ti to nabidne, jestli chces pro dany OS vytvorit novy oddil.

Datum: 20.02.14 19:14

Sice jsem to nikdy nedělal, ale asi by stačilo life verzi nějakého linuxu na CD a zformátovat ten disk programem GParted.

Nebo si vybrat přímo nějaký linux a nainstalovat na ten špatný disk, při instalaci zatrhnout použít celý disk a zformátovat před instalací.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.