Jaká to je IP adresa

Od: Datum: 13.02.14 22:19 odpovědí: 5 změna: 14.02.14 19:42

Chtěl bych se zeptat,mám změnu poskytovatele internetu.Na žádost o zdělení IP adresy pro případné přeinstalování počítače mě bylo zděleno,že mám zadat získání adresy automaticky ze serveru DHCP.Znaméná to,že mám IP adresu veřejnou?Nebo je soukromá,a je zadaná v APčku,které je připojené k parabole.Dříve jsem měl IP adresu normálně napsanou včetně masky brány DNS1 a DNS2.Díky všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.02.14 22:38
avatar

Dobrý den, řekl bych, že tato informace je v každé nabídce poskytovatele internetu.

Tedy, jakou IP adresu poskytuje s připojením. Co tam bylo uvedeno? Já bych řekl, že to bude IP adresa veřejná. Zdravím!

doplněno 13.02.14 23:35:

Myslím, že pro Vás bude nejdůležitější, zda bude IP adresa stále stejná nebo se bude měnit - takže, pojem statická a dynamická.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kanera
Datum: 13.02.14 23:23

Ve smlouvě je uvedeno IP adresa ze serveru DHCP automaticky, maska,brána,Primární DNS a sekundární DNS automaticky.Co to vůbec znamená veřejná adresa?

Datum: 13.02.14 23:19
avatar

Protože vám provider přiděluje IP adresu ze serveru DHCP automaticky při každém přihlášení, může se IP měnit v čase. Z toho plyne, že váš počítač není přímo viditelný zvenku (mimo vašeho poskytovatele), čili máte IP adresu neveřejnou. Počtěte si tady: http://www.remote-rac.com/cs/…e.asp?Page=help/PublicIP.html

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hm®
Datum: 14.02.14 19:42
avatar

DHCP nemusí automaticky znamenat neveřejnou IP-adresu. Je-li to v serveru DHCP nastaveno, přiděluje klidně adresu stále stejnou a klidně ta adresa může být veřejná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.14 01:49
avatar

Statická IP = IP adresa, která se nemění

Dynamická IP = IP adresa, kterou vám přiděluje DHCP server, takže se může měnit.

Neveřejná IP = IP adresa, na kterou se nepřipojíte z "venku". (Pokud by na vašem PC běžel například nějaký herní, webový nebo jakýkoliv jiný server, tak se na to přes internet nikdo nepřipojí.)

Veřejná IP = IP adresa na kterou se dá připojit odkudkoliv ze světa. Takže pokud například vysdílíte správně nějakou složku, tak se na ní dá připojit z celého světa.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.