Rozdělení klipu - jak prakticky?

Od: Datum: 13.02.14 14:35 odpovědí: 6 změna: 14.02.14 08:22

Dobrý den. Potřebuji rozdělit video na 4 klipy a jednotlivé klipy si uložit do počítače. Našel jsem návod, ale prostě se mi to nedaří dle uvedeného postupu rozdělit a uložit. Prosil bych to nějak blíže popsat co a jak a kam udělat.

Došel jsem k tomu, že mám na časové ose dole přenesené celé video - zkušební - 5:59,68 minut, které se zkládá z 28 obrázků. Vypadá to takto : obrázek+mezera+obrázek+mezera atd. Mezery jsou na přetáhnutí přechodu videa. Mezery se vytvořily sami, když jsem přetáhnul video z kolekce. Dal jsem přehrát a na třetím obrázku jsem dal příkaz POZASTAVIT- pod běžícím videem. Pak jsem dal příkaz ROZDĚLIT. Nyní nevím jak dál.

A toto mám uložit do počítače? A co se mi uloží? Ta první část videa? Nebo obě části videa?

Potřeboval bych videa na 4 části ( jeden řádek je 7 obrázků ). Jak to udělat, abych měl z jednoho videa klip1 , klip2 , klip 3 a klip 4? Musí se každý klip uložit a udělat zvlášť nebo se dá video rozdělit tak, že se rozdělí hned najednou na 4 klipy?

Děkuji za rady.

Postup rozdělení klipu - Windows Movie Maker

V podokně Obsah, případně ve scénáři nebo na časové ose, klepněte na videoklip nebo zvukový klip, který chcete rozdělit.

Pod monitorem náhledu klepněte na tlačítko Přehrát.

Když klip dosáhne blízko místa plánovaného rozdělení, klepněte na příkaz Pozastavit.

Použitím ovládacích prvků přehrávání pod monitorem náhledu najděte bod, ve kterém chcete klip rozdělit.

Pod monitorem náhledu klepněte na tlačítko Rozdělit.

Tipy

Indikátor přehrávání na panelu hledání můžete přetáhnout přesně do bodu, ve kterém chcete klip rozdělit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecmoudry
Datum: 13.02.14 14:44

Stáhni si SONY VEGAS VIDEO. Tam jde tohle všechno velmi snadno...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.14 20:58
avatar

Zkus použít tento program. Je v češtině a dělení videa je snadné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 13.02.14 22:28

Rozdělení videa se používá: pro odstranění části videa, vložení přechodů, efektů, vložení jiného videa při ponechání původního zvuku (tady nutno zamknout zvukovou stopu), a atd. Export (uložení) na HDD, DVD atd. se provede komplet jako jeden soubor. Pokud chcete uložit video na čtyři jednotlivé klipy a káždé samostatně spustitelné, musíte uložit každé zvlášť. Jde to však jinak. Video rozdělité na čtyři části se všemi efekty, titulky atd. a na začátku vytvoříte menu, kde budou 4 kapitoly. Pak je můžete pouštět každou zvlášť. Je nutné se vše naučit ale trochu to trvá. nevím ale, jestli toto jde vše u WMmovie Maker. Popisuji postup u Pinnaclu Studio.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: misa504*
Datum: 13.02.14 23:17

Už jsem video rozdělil na 4 díly. Chtělo to trochu zkoušet. Je to perfektní. Díky všem za nápady.

Od: jofa®
Datum: 13.02.14 23:33

To ano ale musel jste každý díl,klip zvlášť uložit, nebo se mýlím?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misa504*
Datum: 14.02.14 08:22

Takže jsem na to přišel - pokus - omyl. A ještě jsem to zjednodušil než se píše složitě v návodu.
Importoval jsem video .AVI - vlevo je import videa.
Celé video se mi rozdělilo do okének - obrázků - u mne 7 obrázků v každém řádku, celkem 4 řádky.

Na zkoušku jsem si vybral první řádek a celý jej přenesl - zkopíroval - na časovou osu dole. Třeba kliknout

na ten čtvereček u té časové osy, aby se ukázaly jen obrázky, tedy u mě 7 obrázků. Mezi každým obrázkem je mezera na vložení třeba přechodu. Když by se kliknulo na ten čtvereček opět, tak se stane to, že se objeví vlevo text : video,přechod,zvuk ... což by bylo špatně, místo časové osy by byl scénář - napsané vlevo. Stačí znovu kliknout a objeví se pouze ty obrázky + mezery. A místo scénáře se objeví text : časová osa.

Nyní si lze předběžně vybrané video ( 7 obrázků ) přehrát tak, že se mezerníkem buď video přehraje nebo opětovným stisknutím zastaví. Video běží vpravo. Když bychom chtěli video ještě znovu upravit, tak buď přidáme ( z dalšího řádku nahoře ) nebo ubereme další obrázek na časové ose. Ubírá se obrázek Delete - nejdříve zamodřit obrázek - aktivovat.

Když se nám na přehrávání video líbí, tak dáme vlevo : vložit do počítače. Dále je už tam k tomu postup polopatický i pro mne. Takže jsem nepoužil žádné body střihu, žádné rozdělení ve scénáři. Tam to vypadá to nastavení moc složité.

Na časové ose se pracuje pouze s obrázky a je to paráda - stačí si vybrat ze shora, co ve videu chceme.

Fakt je to jednoduché dělení videa. Podle obrázků si vybíráme co chceme ve videu. Je to paráda. Třeba si natočím film a ten má nějaké reklamy, které ve videu nechci. Importuji do programu a hned ( chvíli trvá načtení - musí se počkat až se načtou všechny obrázky, záleží na počítači - rychlost ) se mi objeví video v obrázcích a já vidím ty části reklam, které nechci. Celé video zkopíruji ( dám vybrat vše ) na časovou osu dolu a reklamy zde postupně vymažu - Delete,pak dám vlevo uložit do PC a je hotovo.

Hlavně se mi tento postup hodí, když si natočím na kazetu na kameře různá videa z různých akcí, pak celou kazetu

nahraji na DVD, pak do počítače a tím mám video celé jen jedno - všechny akce dohromady. A tímto programem si jednotlivé různé akce točené kamerou vyberu a z každé akce si tak sestavím jednotlivá videa. Fakt dobré. Škoda jen, že takový to návod - polopatismus - se nikde nepíše. Návodů je na tento program sice dost, ale všude je to tak složitě vysvětlené, že rozhodně jsem se podle toho nedostal k cíli jaký potřebuji. Návody by měli být popsány tak, aby to bylo jasné i těm co jsou zcela začátečníci.

A to jsem dostal odpovědi na PC i takové : program vymazat a pak bylo rad co si nahrát...a že tam je to jednoduché... a podobně. Nebo ať se nehrnu do toho čemu nerozumím ... Ať si to nechám udělat firmě ...

Další se divili, že nechápu návod - když je tak jasný .

No, každý jsme jiný. Jenomže já potřebuji vždy postup celý, podrobný a nejen v bodech. Právě ty "mezibody" jsou důležité pro celý úspěch.

A také jsem občas napsal zpět co mi takhle " dobře radili " - co a jak - a odepsali mi, že nevěděli, že jsem určité věci nevěděl ... a napsal : JÁ JSEM SI MYSLEL, ŽE JE TO JASNÉ - "mezibod/y"

Jenomže : co je pro někoho zcela jasné, je právě pro druhého zcela nejasné. A na to by měli všichni "radící" myslet, když se někdo ptá co neví.

Dříve jsem zkoušel i VirtualDub, ale tam byl problém v tom, že se mi tam nenačítala videa natočená z videokamery, i když byla ve tvaru . AVI . Šla tam pouze videa z fotoaparátu, také ve tvaru .AVI
Nevím proč. Program je malý a nepřehledný, také je česky. Mám Movie Maker 2.6 a je skoro 9 MB - komplet, což jde.

Sony Vegas Video nejede pro WIN 8 ( mám já ) a je pro mne zbytečně velký nakonec, někde kolem 300MB jsem se dočetl v recenzích. Na začátku sice udáno kolem 2 MB, ale při stažení je to mnohem více. Stahuje prý kde co - sajrajt.

Já potřebuji vše na počítači polopaticky a také jsem to tak popsal.

Jinak díky za vše.

doplněno 14.02.14 08:24:

Ano, každý klip - video se ukládá zvlášť, ale to právě potřebuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.