Xml a vložený soubor

Od: Datum: 11.02.14 14:02 odpovědí: 3 změna: 12.02.14 10:26

Dobrý den.

Potřebovala bych poradit: jsem nucena vytvářet xml soubory, intuitivně se mi prozatím dařilo zjistit jejich strukturu z popisu ze souborů xsd. Ale teď bych měla vytvořit soubor xml, jehož součástí by měl být i element (?) - soubor . Doposud jsem vytvářela jen xml, kde byly buď texty, datumy, čísla, ale jak dostat do xml třeba obrázek nebo pdf nevím. Uvede se nějaký odkaz nebo se rovnou vloží soubor? Bohužel mám víceméně možnost xml vytvářet jen jako texťák.

Děkuji za rady a doufám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nc*
Datum: 11.02.14 14:45
Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza009
Datum: 11.02.14 19:23

Soubory se do XML vkládají trochu složitěji než datum.

V XSD definici tomu elementu bude odpovídat typ base64Binary. To znamená že obsah souboru (nezáleží na formátu) se musí zkonvertovat do tzv. base64 kodování, které je pro takový účel vhodné tím, že neobsahuje žádné "podivné" znaky, které by zblbly XML strukturu. Ukázka base64 v XML elementu "soubor" (slovo "poradna") je:

cG9yYWRuYQ==

K převodu do base64 slouží i on-line nástroje na webu, např. http://www.motobit.com/util/base64-decoder-encoder.asp

Ale je dobré vědět, že toto není vymyšleno pro ruční vytváření XML souborů, ale pro programátory, kteří použijí nějakou připravenou knihovnu a XML sestavuje program, ne člověk. Pokud to chcete dělat ručně, tak se brzo zblázníte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.14 10:26

Dobrý den.

Díky za rady. Samozřejmě to nebudu sestavovat ručně. Na wikipedii jsem si našla algoritmus a zkusím si napsat prográmek na převod do base64 v pascalu. Srálé zdraví přeju .

doplněno 12.02.14 10:27:

Koukám , že nekoukám co jsem napsala. Stálé zdraví přeju.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.