Studium IT

Od: Datum: 09.02.14 21:56 odpovědí: 4 změna: 10.02.14 13:47

Ahoj,

studoval jsem střední školu IT, ale bohužel kvuli nedostatečným znalostem angličtiny, kterou se ted snažím zlepšit jsem musel jít na Vš Pedagogickou se zaměřením na IT, a ne na klasickou IT vš. Co si myslíte, můžu se pak normálně uplatnit v IT nebo se firmy na mě budou koukat jak na méněceného, a mám radši počítat že už zůstanu jen u učení Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.14 22:07
avatar

Můžete zůstat jen u učení, ale také můžete na sobě pracovat a posunout se v oboru někam dál... Když vás IT baví, není nikde napsáno, že musíte už navěky učit, ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.14 22:20
avatar

Bude záležet jen na vás, co budete umět a čím se budete živit ! Mnoho lidí vystudovalo zcela jiný obor než ve kterém nyní velmi úspěšně pracují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 23:42
avatar

Já bych doporučila začít si hledat praxi v IT firmách ještě během studia, abyste nakonec nezůstal bez zaměstnání. Učila jsem na několika školách, které dávaly přednost IT specialistům z praxe (bez pedagogického vzdělání) ...

V této oblasti je i podle mne důležitější obor (specializace) než pedagogické vzdělání. Vedení škol dávalo přednost odborníkům, kteří byli v každodenním kontaktu s praxí, (učili u nás pár hodin týdně). Pokud byste jenom učil, rychle zaostanete za vývojem.

doplněno 09.02.14 23:44:

Dotáhněte co nejdříve angličtinu, bez ní se daleko nedostanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 13:47

Praxe, praxe, praxe. Třeba někde za pár šupů. Ostatně - pokud toho moc neumíte, nemůžete mít přehnaná očekávání. Dále neustálé sebevzdělávání, sledování nových technologií a vlastní projekty (třeba pro zábavu). V tomto oboru jde vývoj neuvěřitelně rychle, je obtížné nastoupit do rozjetého vlaku a jakmile z něj vyskočíte, dost těžko se to dohání. Angličtina je samozřejmě nutnost. Pokud se budete někde chtít uplatnit, musíte mít co ukázat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.