Notebook nejde probudit z režimu spánku

Od: Datum: 09.02.14 12:52 odpovědí: 5 změna: 09.03.14 12:36

Dobrý den,

mám problém s notebookem MSI.Pokaždé,když pc zapnu,je v režimu spánku(není obraz, svítí pouze kontrolka režimu spánku) a nelze jej z něho probudit(nepomáhá tlačítko delete) Až po nějaké době(třeba i půl dne) pomůže,když ho vypnu natvrdo a při zapínání podržím tlačítko o trošku déle.Na to ale reaguje až po dlouhé době,nikdy ne hned poté co ho zapnu.V nastavení mám přitom režim spánku zakázaný.

Tento problém se začal vyskytovat poté, co mi jednou z ničeho nic začal přeskakovat na pc obraz,ale pouze v prohlížeči Mozzila Firefox a Chrome.Normálně obraz nepřeskakuje,pouze když jsem na internetu.Jediný prohlížeč u ktereho obraz nepřeskakuje je Internet Explorer.Nevím jestli to má s tím něco společného,ale tyto dva problémy se objevily současně.

děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.02.14 22:10
avatar

Dobrý den, já bych asi začal tím trikem s baterií, protože to někdy pomáhá.

Vyndat baterii, po chvilce ji opět dobře vložit a spustit NTB. Možná i v BIOSu nastavit jako výchozí (default) a změnu uložit při odchodu z BIOSu. Zdravím!

doplněno 09.02.14 22:21:

kimba - tazatel píše, že tento režim již v NTB zakázal.

doplněno 09.02.14 22:57:

kimba - to je OK. Já zase nevím, zda ta moje rada k něčemu bude.

doplněno 10.02.14 13:56:

Neznám historii ani stáři toho NTB. Mohla se do něho v minulosti dostat voda, něco je tam povytaženo nebo uklepáno a je tam někde špatný kontakt. Může tam být prach a hlavně ve zdroji. Zapínací tlačítko je zřejmě v pořádku. Pokud se po zapnutí ani nezobrazí úvodní obrazovka s logem výrobce a možností vstupu do BIOSu (patrně klávesou DEL), tak to bude v "elektrice". Pokud se dostanete přes to logo a nenabíhá OS, tak to bude asi závada softwareová - až se tam dostanete, tak zkuste antivir nebo program CCleaner či Obnovení systému. Ale, těžko takto řící, kde je ta chyba přesně. Třeba je jen slabá baterie u BIOSu =?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucifer*
Datum: 10.02.14 12:36

No já to s baterií už zkoušela a taky to nepomohlo.Prostě je to tak, že se zapne kdy chce.Někdy zkouším vypnou a zapnout a nic, z toho když to stejné udělám za pár hodin,tak se rozjede..ještě teda nevím,jak se dostat do biosu a co tam přesně nastavit.Režim spánku je vypnutý,tak nevím co s tím...zapíná se kdy se mu chce

Datum: 09.02.14 22:16
avatar

Já bych zkusil jak se bude NB chovat po Nastavení - Ovládací panely - Správce napájení a vypnout Režim spánku.

doplněno 09.02.14 22:53:

@bene díky za upozornění ! Nějak jsem to přehlédl ! *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 14:02
avatar

Chyba může být v nastavení BIOSu (Setup). Tam byste se měla dostat při startu PC a současném držení klávesy Delete. Vyhledejte sekci Power Management Features. Podívejte se na nastavení položky ACPI, nastavte tam S1/POS. Pokud to nepomůže, tak zkuste nastavit Power Management/APM na Disable. Podrobné informace zde. Při změnách BIOS buďte opatrná, při změnách je nutné nové nastavení vždy uložit. Raději si před změnou poznačte původní hodnoty !

Ohodnoceno: 4x
 
Od: lucifer*
Datum: 09.03.14 12:36

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.