Policejní virus

Od: Datum: 09.02.14 09:02 odpovědí: 8 změna: 11.02.14 09:36

V systému XP se projevuje policejní virus (fotka prezidenta Zemana). Projevuje se nasledovně spustím počítač objeví se plocha a asi za 1-2 sekundy se objeví zmíněný virus s počítačem nejde nic dělat. Pokud stisknu na klávesnici klávesu s logem windovs nachvíli se objeví start menu pokud stisknu ctrl+alt+delete na chvíli blikne (stejně jako start menu) správce úloh. Jak danou infiltraci odstranit? To stejné se objevuje i v nouzovém režimu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.14 09:16
avatar

Prohledejto to tady,je tu na toto dotaz minimálně jedenkráte týdně!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 09:19
avatar

v kostce, několikrát jsem to řešil, většinou, pokud počítač alespoň nějak reagoval, tak jsem projel pc různými antiviry a spyboty, a dalo to pokoj. Ovšem někdy bylo nutné PC úplně přeinstalovat, to je asi lepší řešení, zbavíte se toho úplně. Záleží ovšem, zda máte vše zazálohované

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robokop*
Datum: 09.02.14 09:35

Projet -sken nelze nebot asi 2 sekundy po spuštění a načtení plochy se objeví přes celou obrazovku hláška.

Datum: 09.02.14 09:41
avatar

tak ta druhá možnost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 09:48
avatar

Jak píše @plechacek nejlepší je PC naformátovat a Windows nainstalovat načisto. Vpodstatě se tím zabijou dvě mouchy jednou ranou. Zbavíte se tím viru a budete mít v PC zase pěkně čisťounko.

Zálohu je nejjednodušší udělat z live CD nějaké distribuce Linuxu. Prostě se stáhne .iso soubor, vypálí se, strčí se do mechaniky, nabootuje se a jednoduše si uděláte zálohu kamkoli, třeba na flasku nebo externí disk.

Další možností (podle mě tou méně jistou) je nabootovat Linux (viz předchozí odstavec) a pokusit se odstranit vir přes něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 14:03

Právě proto je to virus, aby vám co nejvíce zkomplikoval práci s počítačem.

Na některé varianty viru jsou na internetu popsány postupy, jakým způsobem je odstranit.

Já považuji radu: přeinstaluj si windows a budeš bez viru jako naprosto zbytečnou práci. Na to, abych měl počítač bez virů slouží antivirový program a ne, že budu po každém viru provádět přeinstalaci systému.

Takže pokud máš k dispozici jiný počítač s antivirem, tak můžeš připojit pevný disk k jinému počítači a zkontrolovat a odstranit viry na druhém počítači.

Pokud si na to netroufneš, tak zkus najít v okolí někoho, kdo se baví počítačema a ten ti například půjčí vybavení pro připojení disku k jinému počítači a nebo sám pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: malomoc
Datum: 10.02.14 15:11
Ohodnoceno: 0x
 
Od: robokop*
Datum: 11.02.14 09:36

Díky za rady pomohlo na jiném počítači vypálit na disk KASPERSKY RESCUE DISK a provést sken a vymazání viru a je klid.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.