Vymazání z KOŠE natrvalo z PC

Od: Datum: 09.02.14 07:15 odpovědí: 9 změna: 09.02.14 12:17

Dobrý den. Slyšel jsem, že když se dá vymazat KOŠ - na ploše , tak se vše z koše sice vymaže, ale prý zůstává vše někde stejně v počítači, čímž se počítač může prý postupně časem zpomalovat. Je to pravda? Kam se vlastně věci po vymazání z koše ztrácí?

Jde tyto věci- tzv. vymazané z koše na 100% odstranit i z počítače?

Prý je k tomu dobrý BlechBit nebo Cclener. Nebo něco jiného? Jak to tedy a kde a v čem nastavit, aby se mi smazané z koše dostalo opravdu mimo počítač? Děkuji předem za případné rady. Hezký den.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.14 07:53

Vymazání z koše znamená, že prostor, který zabírají vymazávané soubory, se označí jako volný a může být v budoucnu použitý pro nové soubory. Na zpomalení to nemá vliv.

Ohodnoceno: 2x

Od: misa504*
Datum: 09.02.14 08:06

Moc díky.

Datum: 09.02.14 08:15

Jen doplním,že soubor označen pravým tlačítkem a za současného podržení Shift a odstranit,se maže ihned bez koše.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.02.14 09:11

Takže jsem toto vyzkoušel. Na plochu jsem dal nový soubor - prázdný,jen ikonku. Pravým tl. jsem označil, pak zmáčknul Shift, pak pustil pravé tlačítko a ukázala se mi tabulka, kde bylo dole odstranit, tak jsem na to kliknul a ikonka se mi odstranila, ale zase do koše. Tak kde je chyba? Děkuji.

Datum: 09.02.14 09:15

ta správná tlačítka pro vymazání ihned jsou shift + del, vyzkoušejte

Ohodnoceno: 3x

Od: ben®
Datum: 09.02.14 09:17

Dobrý den, zkuste na ikonu Koše na ploše kliknout pravým myšítkem. V té nabídce na Vlastnosti a tam je snad možnost Koš nepoužívat nebo jeho velikost upravit. Pokud to půjde stáhnout na nulu prostoru, tak se tam už nic neuloží. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.14 10:16

Musíte klikount na odstranit a přitom držet Shift současně.

Datum: 09.02.14 11:52

Díky. Opatrujte se.

Od: zabu
Datum: 09.02.14 12:17

Záleží na tom, o co Vám jde. Jestli Vám jde opravdu jen o rychlost, to už vám vysvětlili rádci výše.

Je ale pravda, že smazaný soubor dál zůstává na HDD, jen jsou příslušné části HDD označeny jako nepoužité, a dokud nebudou přepsány novým zápisem, tak tam zůstanou. Dostane-li se takový HDD do ruky člověku, který ví a zná, je schopen tyto soubory částečně nebo úplně zrekonstruovat. Existují SW, které celý disk vyčistí. To znamená, že přepíšou všechna prázdná místa nějakou jednou hodnotou. Používá se to u disků, které z nějakého důvodu dáváte pryč, a nechcete aby z nich kdokoliv ta data mohl zrekonstruovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.