HP LaserJet 5L - instalace a připojení k PC

Od: Datum: 06.02.14 20:41 odpovědí: 8 změna: 12.02.14 20:27

Dobrý den,

chtěl bych se poradit, mám tiskárnu HP LaserJEt 5L, neporadil by mi někdo kde najdu instalační program?

Poté bych se chtěl zeptat, tiskárna má nějaké staré připojení, možná je to paralelní port, jde to nějak připojit přes USB, jestli jde koupit nějaká redukce?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.14 20:47

Jestli na desce není LPT port, tak se do PCI slotu dá za pár kaček koupit LPT a COM radič. Ovladače asi nebude potřeba tuto známou tiskárnu už interně zvládnou všechny Windows od 98 až po dnešní.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.02.14 21:40

@kangaroo Pokud jde o PC, souhlasím. U novějších NB většinou chybí porty LPT a COM. Je možné použít kabel (redukci) USB na LPT. Ale pozor, ne každý kabel funguje s každou tiskárnou ! Je třeba to vyzkoušet. Např.

Ohodnoceno: 2x

Od: fenda
Datum: 06.02.14 21:22

Takže není potřeba když má win XP nebo Win 7 žádné instalační CD?

Datum: 08.02.14 14:36

Dobrý den,

nakonec jsem na stolním PC LPT port našel, prosím je potřeba nějak tiskárnu nainstalovat? Kde bych mohl sehnat instalační CD?

Děkuji

Datum: 08.02.14 15:58

Žádné instalační CD nepotřebujete, ovladač pro tuto tiskárnu je součástí Windows. Ve WXP postupujte Start - Nastavení - Tiskárny a faxy - Přidat tiskárnu, a pak už vás povede průvodce. Vyberete výrobce HP a tiskárnu HPLaserJet 5L, viz. obrázek.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.02.14 21:38

Dobře děkuji, chtěl bych se zeptat jak se s tou tiskárnou tiskne?

Nejde mi to, když napíšu něco do wordu, tak mi to když dám tisk píše chybu.

Neznáte někdo jak tu tiskárnu rozjet? Nenašel jsem ani žádný český návod.

Pomůže mi prosím někdo?

Děkuji pěkně

Datum: 11.02.14 22:27

Pokud jste tiskárnu správně nainstaloval dle výše uvedeného návodu, měl byste v Tiskárny a faxy mít tiskárnu zaškrtnutou fajfkou, t.j. Nastavenou jako výchozí. Toto nastavení provedete z menu po stisku pravého tl. myši na požadované tiskárně. Na Uložto.cz je anglický manuál s názvem souboru: HP-Laserjet-5L.pdf Český manuál jsem nenašel.

doplněno 11.02.14 22:29:

Na obrázku má být v kontextovém menu správně zvýrazněn ten řádek pod volbou Otevřít.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.14 20:27

Děkuji vám mockrát,

vše se mi podle vašich návodů podařilo, jste moc skvělí, že jste mi poradili.

Hezký večer přeji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.