Acer - šméčko?

Od: Datum: 06.02.14 20:18 odpovědí: 1 změna: 06.02.14 22:46

měl jsem teď trocha času volno a tak jsem si řekl že si zprovozním středně starý acer komp na kt. mi kdysi dávněji odešel disk. Sehnal jsem si nový disk, volám na acer, že si potřebuji od nich stáhnout oem visty pt. mi odešel disk, normálka, avšak až do chvíle kdy mi operátor řekl že za to budu muset cálnout 1300kč!

Chtěl bych se proto zeptat zda je normální, respektive legální chtít takovéto PRACHY! za něco co jsem již jednou koupil? Podobný problém jsem měl před lety s asusem ale tam mi řekli akorát že mi obratem posílají odkaz na stažení a do dvou minut jsem sosal... ..to jsem řekl i tomu od aceru a on akorát odsekl, že ho to nezajímá..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 06.02.14 22:46

Jestli to je legalni nebo ne, to nevim, ale problem je v tom, ze s notebooky (a vlastne mozna se vsemi pocitaci s predinstalovanymi Windows), prichazi Windows ve verzi OEM a zakoupenim toho vyrobku ziskavas PRAVO pouzivat ty Windows na tom danem pocitaci. Tedy ty Windows si nekupujes (!), kupujes si pouze PRAVO pouzivat Windows na tom pocitaci. Logicky z toho tedy plyne, ze na jinem pocitaci ty Windows pouzivat nemuzes. Za jiny "pocitac" se asi povazuje i sestava s vymenenym diskem, stejne jako se za nej povazuje pocitac s vymenenou zakladni deskou.

Ja vim, je to padle na palici, ale takhle si to Microsoft nastavit a jestli s tim nesouhlasis, jak si proste vyrobky od Microsoftu nekupuj.

Co muzes udelat je stahnout si kopii Vista OEM ze site a pri instalaci tam opsat registracni kod ze stitku na notebooku. Dalsi moznost je nainstalovat si nektery z te desitky jinych systemu, ktere nejsou od Microsoftu a zbavit se tak teto jejich buzerace jednou provzdy.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.