Kopírování dokumentu přes tiskárnu do počítač

Od: Datum: 01.02.14 10:46 odpovědí: 21 změna: 02.02.14 17:00

Asi to bude složité, ale potřebuji jeden dokument přeposlat přes imail. Musím ho ale napřed nějak do toho počítače dostat a já nevím jak ho stáhnout do mých dokumentů. Ani nevím, jestli jsem vyjádřila srozumitelně. Přesto děkuji za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.14 10:49

Použijte scaner.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.14 10:51

No o to se mi právě jedná. Papír mám ve scaneru, ale nevím jak ho okopírovat rovnou do počítače.

Datum: 01.02.14 10:57

Na Vaši otázku Vám nemůže nikdo konkrétně odpovědět.

Záleží jaký přesně typ scaneru máte.

Některé typy umožňují odeslat dokument přímo na konkrétní emailovou adresu, některé do nějaké složky na připojeném PC.

Ale v návodu ke scaneru to jistě bude což?

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 01.02.14 10:55

Dobrý den, musíte ten papírový dokument dostat do elektronické podoby. Buď za použítí scaneru (pokud je doma) nebo lze i vyfotit např. mobilem, uložit obrázek do PC, snad i upravit v grafickém editoru a poslat v příloze mailu. Další možnost je vzít si ten papír a flashku - zajít do copy centra a požádat je o naskenování a uložení na flashku (případně vypálí na CD). Zdravím!

doplněno 01.02.14 10:59:

suzymon - v tom PC máte asi i nějaký program od toho scaneru, tak ho spusťte.

Po načtení dokumentu ve scaneru by se tam měl ukázat obrázek. Jinak viz manuál ke scaneru.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.02.14 19:29

Nojo ben, určitě tady to tlačítko někde je. Jenomže netuším jak se to jmenuje. Papír mám v tom skeneru. Já jdu něco zkusit. Asi budu muset najet myší na něco a tam najít kopírovat a zmáčknout to. Jenom se bojím, abych něco nezvorala...

Od: bmbx®
Datum: 01.02.14 11:30

K té vaší tiskárně je aplikace Canon Solution Menu Ex, ta po spuštění nabídne spoustu možností jak k použití skeneru tak k použití tiskárny...

doplněno 01.02.14 12:02:

Možná se k tomuhle modelu jmenuje jinak, ale určitě je tam kromě jiných možností jak skenovat do PC i volba "připojit k e-mailu"

Datum: 01.02.14 21:23

Ano bmbx už jsem to našla. Odepsala jsem Vám už dříve, ale koukám, zmizlo to, nebo jsem to v tom rozčilení z tiskárny neodklikla. Tak díky. Za chvilku budu expert...*uf*

Od: cuca®
Datum: 01.02.14 19:44

uz e vam zadarilo? my mame taky pixmu, jinou než vy.

Myslím, že když máte normálně zapnutý počítač připojený k tiskárne, vložite dokument nahoru jako na kopirovani /nedelam z vás pitomce/ a zmáčknete tlačítko scan, tak že se ten program skenování prostě někde sám objeví na obrazovce. Pak vás to navede k uložení do nějakého souboru.

doplněno 01.02.14 19:55:

vy vlastne mate HP,že?

doplněno 01.02.14 20:01:

blbnu,canon,ale koukam,že se vám vicemene zadarilo,ono to jde i nějak zmenšit

"Pokud není poloha nebo velikost obrázku naskenována správně v závislosti na typu originálu, vyhledejte informace v části Skenování fotografií a dokumentů a změňte v programu MP Navigator EX nastavení Typ dokumentu (Document Type) a Velikost dokumentu (Document Size) tak, aby se shodovala se skenovaným originálem."

doplněno 01.02.14 20:09:

ja mam pixmu mp , ale předpokládám, že to je podobné, bíle tlačítko a nad tím napsáno SCAN

Datum: 01.02.14 20:00

Cuca, pitomec jsem, ne že né... Taky koukám, že to poznali i na poradně. Ještě před chvílí jsem byla kandidát věd a už mne degradovali na doktora...*smich* To je jen tak pro zasmání.

doplněno 01.02.14 20:05:

A to tlačítko scan je kde? Na tiskárně? Tam nic takto pojmenovaného nevidím. Je tam takové červené kolečko a v něm trojúhelník. Vypadá to jako výstraha. jinak tam je tlačítko na normální skenování co leze papír ven a pak barvy. a vypnout. Žádná jiná tlačítka tam nemám.

Datum: 01.02.14 20:06

ne opravdu to tak nemyslím, já to vysvětluju polopaticky, někdo je naprostý laik a mohl by ten dokument strkat jako do faxu zadní přihrádkou :D . Pokud to je podle procenta ohodnocených odpovědí, tak asi hodně odpovídáte a lide Vás málo ocenují , těmi "hůlkami" :), pokud to tak není, je to otázka pro admina...

Datum: 01.02.14 20:09

Ale to klesání hodnosti je normální, já jenom že v touto chvíli přišlo k smíchu. Sedělo to totiž na danou momentální situaci. A kde je tedy to tlačítko sken?

Od: hop®
Datum: 01.02.14 19:44

Suzy, k tisárně se scannerem je většinou dodáváno instalační CD s ovládacím a nastavovacím programem. Bylo CD dodáno? Je nainstalováno?

doplněno 01.02.14 19:59:

Zkuste ten ovládací program najít mezi programy a spustit. Většinou tam lze zvolit "náhled", což je rychlý sken, ve zobrazení pak můžete zvolit třeba vlastní výřez z dokumentu, rozlišení a další vlastnosti, potom teprve podle svých voleb naskenovat...

doplněno 01.02.14 20:08:

Ten, kdo instaloval, měl vyzkoušet a zaučit ! ;)
Název toho programu by mohl být uveden na to CD...

Datum: 01.02.14 19:54

Ano Hope. Dodáno bylo, nainstalováno také, ale ne mnou. Já teď pošlu, co se mi naskenovalo. Upozorňuji, že jsem do skeneru strčila celý list a mám to rozkouskované a musím s těmi kousky otáčet. Nic jsem nedělelala, jen zmáčkla tlačítko skenovat a tohle z toho vyšlo...

doplněno 01.02.14 19:57:

Tak co se dělo? Proč se to samo takto rozkouskovalo?

Datum: 01.02.14 20:52

stáhla jem si do počítače uživatelskou příručku canon pixma mp 230, váš typ opravdu žádné tlačítko SCAN nemá, omlouvám se za uvedení v omyl.myslela jsem že budou podobné, to tlačítko trojúhelník v kolečku červené je zastavení/reset, tudíž když ho smáčknete, tak zastavíte skenování,tisk a pod.

zajímalo by mě tedy, jak se Vám povedlo to tedy i takto částečně oskenovat?

Jde to spustit přes program v Pc, dám odkaz na tu příručku ke stažení, a zkuste to nastudovat. sjedete dolů a dáte potvrzení/stažení a pak kam vám to má příručku uložit.zde

doplněno 01.02.14 20:55:

a odvolávám bludy, které jsem psala protože jsem se domnívala, že to nemůže být až tak rozdílné, když já mám mp250, no je vidět co tiskárna to originál :)

Datum: 01.02.14 21:04

Tak pozóóór. Já mezi tím také nezahálela. přeposílám co jsem vytvořila... (snad!)

doplněno 01.02.14 21:06:

Hurááááá, povedlo se! Jsem šťastná jako blecha. *dril*

Datum: 01.02.14 21:13

Gratuluji,vždyt vy naše rady ani nepotřebujete :)

Datum: 01.02.14 21:12

"Kristovo noho", já tušila, že to tlačítko červené je nebezpečné. Takže na to sahat nebudu. Já se červené barvy bojím, mám to na elektrickém kotli a uvádí mne to v paniku, *sok* protože to znamená pokaždé pr..er.

Datum: 01.02.14 20:07

Jéžiš, tak to už asi dneska dělat nebudu. No zkusím to, ale pochybuji o sobě silně.

Datum: 01.02.14 21:17

Hope, on vyzkoušel a ukázal, ale já ho nechtěla zdržovat a myslela si, že to zvládnu levou zadní. jenomže od té doby uplynulo několik dní a tyhle instrukce se mi vykouřily z hlavy. Ale už jsem na to přišla. Jenom nevím jak vymazat co jsem naskenovala, aby se mi to nějak nepřeplnilo. Ale to je otázka na příště. Jinak díííky. S.

Od: bmbx®
Datum: 01.02.14 22:05
Suzymon:
to co se skenuje se ukládá do složky dokumenty, podsložky obrázky, je možné že tam bude ještě další podsložka (určená tiskárně) a tam ještě jedna označená datumem. Muže se to lišit a hlavně můžete si to nastavit na ukládání někom úplně jinam, dle svého, jak vám to bude vyhovovat.
doplněno 02.02.14 17:37:

Ano, ta tiskárna vám udělá i hodně pěkne fotky na fotopapír, ale na fotopapír musí tryskat mnohem víc inkoustu a máte jej hned vypotřebovaný, pak je to opravdu hodně drahé, ale to už jsme řešili. Pokud by jste přece jenom chtěla někdy kvalitní obrázek, stačí zakoupit papíry HR (high resolution) , vypadají jako kancelářský papír, ale díky speciálnímu povrchu mají mnohem lepší podání barev a detailů.

doplněno 02.02.14 18:14:

(papíry jsou Canon HR 101)

Datum: 02.02.14 17:00

Ano, ano bmbx. Už to umím. Dneska přišel konečně můj syn a chtěl rajskou, tak jsem toho využila k tomu, abych z něho vytáhla trochu času. Nakonec mi tady něco nastavil a mám to teď hodně jednoduché. Jednoduše kliknu na ikonku uprostřed obrazovky, otevře se mi ihned skenování a jede se dál... takže díky. I fotky to dělá celkem slušné. Ale prý musím mít specielní papír na fotky a pak, prý to je drahý provoz. Ale já tohle stejně nebudu dělat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.