Firefox - nenačítání odkazů

Od: Datum: 01.02.14 07:47 odpovědí: 3 změna: 01.02.14 12:22
avatar

Mám dotaz (vlastně více dotazů) na uživatele Firefoxu - jako jeden z doplňků, které ve Firefoxu používám, je ScrapBook (je to doplněk, pomocí kterého ukládám některé stránky pro offline čtení) a mám u něj nastavenou automatickou aktualizaci, která proběhla 22. ledna. Před dvěma dny (tj. 30. ledna) se mi začal FF chovat nestandardně - když chci otevřít nějakou stránku z odkazu, tak mi to okamžitě hodí chybovou hlášku. Až po cca desátém kliknutí na "zopakování" otevření odkazu to zareaguje správně. Postupným zakázováním doplňku jsem zjistil, že je za to zodpovědný právě onen ScrapBook. Nehraje mi zde ovšem datum aktualizace tohoto doplňku. Napadlo mě, zda náhodou neproběhla i aktualizace Firefoxu, ale neumím datum poslední aktualizace tohoto prohlížeče najít. Mám proto tyto dotazy:

1. má někdo podobné potíže?

2. kde ve FF najdu přesnou verzi programu a datum aktualizace na tuto verzi?

3. jak řešíte ukládání stránek pro off-line čtení Vy?

PS: Offline čtení řeším z toho důvodu, že se v čase potřebuji k těmto stránkám vrácet, ale už nebývají k dispozici


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.02.14 10:03
avatar

Dobrý den, používám Firefox ve starší verzi a pod OS Linux. Aktualizace mám zakázané a tak nemám problémy. Používám doplněk Screengrab, který ukládá stránku jako obrázek (JPG nebo PNG). V nastavení Firefoxu by měla být záložka (poslední) "Rozšířené" a tam je záložka "Aktualizace" - tlačítko "Zobrazit historii aktualizací". Zdravím!

doplněno 01.02.14 10:06:

Verze Firefoxu je také viditelná přes Nápověda / O aplikaci Firefox.

doplněno 01.02.14 12:14:

Ano, ten doplněk udělá obrázek celé stránky (tedy i to, co není hned celé viditelné). Obrázek je poměrně velký, ale záleží na délce té stránky. V grafickém editoru se potom může obrázek i upravit - zmenšit, výřez apod.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.14 11:48
avatar

Přesto, že jsme rozdílného "vyznání" (haha), tak Vaši odpověď shledávám jako velmi užitečnou (až se stydím, že jsem v "Možnostech" sám nehledal - spíše jsem sázel na nějaký *.ini nebo pref.js soubor). Vo se týká "Nápověda / O aplikaci Firefox", tak tam už se uvádí pouze verze, ale datum nikoliv - tam jsem čučel jako první.

Nicméně to moji domněnku nepotvrdilo - FF byl aktualizován v prosinci a mi to "blbne" teprve třetí den.

Jdu se kouknout na ten ScreenGrab, zda je i pro můj OS, jen ještě dotaz: on grabne celou otevřenou stránku anebo jen tu část, která je zrovna vidět (jinými slovy, bude-li mít stránka kilometrovou délku, tak obrázek bude také kilometrový (samozřejmě to myslím nadneseně))?

Datum: 01.02.14 12:22
avatar

Screengrab Vám dá u každé stránky na výběr: celou stránku, viditelnou část stránky a vlastní výběr. Ukládat můžete ve formátu PNG nebo JPG.

Jinak si ještě zkuste proklikat různá nastavení FF nebo odinstalovat a znovu nainstalovat doplněk, který Vám dělá problémy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.