Problém s pc

Od: Datum: 31.01.14 17:53 odpovědí: 20 změna: 01.02.14 13:49
Prosím poraďte,restartoval jsem pc a najednou obrazovka zmodrá a objeví se text-recovery,error code:0xc000014c,nevím co s tím,díky za radu.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.14 17:56

https://www.google.cz/search?…1.32.img..0.4.377.b0pLq85Rfx0

Pokud se jedná o takovouto modrou obrazovku, neznačí to nic dobrého a hlavně to může značit cokoliv, většinou jde o problém s hardwarem, nicméně to může být problém jen na softwarové úrovni.
Té obrazovce se říká Blue Screen Of Death (BSOD), neboli Modrá obrazovka smrti, což je dost výmluvný název :)
Pokud je hlášení o chybě obsáhleší, uveď jej.

Ohodnoceno: 2x

Od: northem969
Datum: 31.01.14 18:44
Hlásí to tohle:Recovery
Your PC needs to be repaired.
The boot Configuration Data for your PC is missing or contains errors.
File:BootBCD
Error code:0xc000014c.
Youll need to use therecovery tools on your installation media(like a disc or USB device),contact your system administrator or PC manufacturer.
A když to chvíli nechám,tak se to furt načítá do kola,ale jen vím, co jsem byl naposledy na mém PC tak tam byli furt aktualizace a ja je neudělal,později jsem si udělal účet na microsoft,kvůli skype (mám windows8) a restartoval sem PC a nic,jen modrá obrazovka :(
Datum: 31.01.14 18:54

Berte to trochu s rezervou, protože se tím neživím a anglicky neumím, ale toto (installation media(like a disc or USB device) by mě sněrovalo na problémy s HDD. Usuzuju, že to nedotává data a proto nenabíhá systém.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.14 18:56

Takže evidentně se ti porouchal zavádecí Boot sektor na disku. Dobrá zpráva je, že ti poradim řešení, který je jednoduchý. Šptaná zpráva je, že budeš potřebovat instalační DVD (nebo flash) s Windows 8 a budeš potřebovat umět z toho média nabootovat.
Postup:
1. Nabootovat z disku.

2. Musí se dostat do Recovery konzole (nevim jak je to ve Win 8 přeložený do ČJ, možná Konzola pro opravu chyb?, možná jenom Opravit chyby? Každopádně by u toho měla být ikonka s černým okýnkem (tj. příkazový řádek). Mělo by se to spustit stisknutím klávesy R.

3. Budeš potřebovat heslo účtu Srávce, tzn. účet bez omezení - což ten tvůj možná je, možná není.

4. Zadej chkdsk c: /f
Pak zadej Exit pro ukončení konzoly a restartuj PC a je to :)
Good luck! :)

Datum: 31.01.14 19:10
Mám flashku,ale nevím jak bootovat:(
Datum: 31.01.14 20:04

Jinak jestli je ta flashka bootovací a obsahuje Windows 8, tak médium k bootování změníš jedním ze dvou způsobů:
1. Při startu PC, úplně na začátku ti to možná ukazuje např. F12: BOOT menu - což znamená, že postisku F12 se ti zobrazí nabídku pro jednorázovou změnu bootování. Každá deska má ale jinou klávesu, může to být F2, F10, Esc...

2. V BIOSu změnit bootovací sekvenci. Do BIOSu se opět dostaneš při startu PC stiskem nějaké kouzelné klávesy, většinou je to asi DEL nebo F2, zase by se to mělo při startu ukazovat, co je to za klávesu.

Datum: 01.02.14 09:18
Mám obyčejnou flashku,i nějaký cd k pc vše jsem zkoušel ale furt to samé,nemám to dát někomu k předinstalování celého pc?jinak moc díky za rady.
Datum: 31.01.14 19:34

Wokna novější než XP by se měla umět opravit sama po nabootování z "instalačky" a zvolení příslušné možnosti, Konzolu pro zotavení asi ani nemají.

Datum: 31.01.14 19:54

Neumějí se opravit sama, vždyť neumí ani nahlásit chybu.. Konzola tam je a opravit bootsektor se musí ručně, vážně.

No na tý flashce je potřeba mít instalátor Windows 8, takže tvůj větší problém je, že nemáš Windows.. Kromě toho udělat bootovací flashku s Windowsama je složitější a vzhledem k velkýmu počtu souborů to trvá opravdu hodně dlouho. Takže bych snad doporučil půjčit si (či stáhnout z netu a SPRÁVNĚ vypálit) Windows 8 na DVD a to pak použít..
Další možnost je vyndat harddisk, vložit ho do jinýho PC s Windows 8 a pak jen provést příkaz chkdsk g: /f

(kde F: je písmeno tvýho disku - dle toho, jak mu budu systémem přiděleno)

Datum: 31.01.14 19:56

Neumim editovat svůj příspěvek - to mi můžete poradit vy :)

*oprava: použil jsem jednou písmeno G: a pak F:.. Je to prostě písmeno toho disku se špatnym bootsektorem.

Datum: 31.01.14 21:16

Konzole tam NENÍ už od Visty. http://windows.microsoft.com/…pened-to-the-recovery-console

Na tvorbu bootovacího USB disku lze použít http://www.stahuj.centrum.cz/…ndows-7-usbdvd-download-tool/

doplněno 31.01.14 21:23:

Nabootovat z USB/DVD --> Potvrdit lokalizaci (pokud se to ukáže) --> Opravit tento počítač --> Odstranit potíže --> Upřesnit možnosti --> Příkazový řádek --> bootrec /fixmbr --> Enter

doplněno 31.01.14 21:25:

Jde to i automaticky volbou "Automatická oprava", ale nevím, jestli to bude fungovat, pokud ne, postup viz výše.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.14 20:09

Jo Praivo asi má na mysli opravu systému.. Taky možnost.. Ale instalačku potřebuješ stejně, akorát to takhle bude trvat 50x dýl :)

Datum: 01.02.14 10:03
Dám sem obrázky:
Datum: 01.02.14 10:07
Toto mi hlásí při startu pc,jediný co můžu dělat je dát -delete- nebo f11
Datum: 01.02.14 10:09

Byl bys tak laskavý a konečně si přečetl můj příspěvek o kousek výše?

Datum: 01.02.14 10:39
Akorát nevím jak bootovat:)
Datum: 01.02.14 10:55
Furt mi to nejde,nemůžu se dostat na hlavní obrazovku.
Datum: 01.02.14 11:05
Mám cd s windows8 a co pak je to v angličtině a když dám při startu delete nebo f11 tak nevím co s tím,zkoušel jsem počítač restartovat i s cd ale nic.
Datum: 01.02.14 13:49

Co je "to"?

doplněno 01.02.14 14:09:

Hledej klávesu pro "Boot Menu".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.