Vada LCD na NB

Od: Datum: 30.01.14 07:05 odpovědí: 10 změna: 30.01.14 18:05

Dobrý den.Prosím jen o názor mám notebook Acer staří asi 4 roky na/pod displayem se mi udělal malinkatý čtvereček cca 1mm x 1mm který se mi neustále ve formě slabé čárečky začal rozšiřovat po displayii.Celé to vypadá jak rozlitý inkoust.Předpokládám že je to začínající vada LCD a čeká mi asi koupě nového NB.Nebo se to dá vše aspon zastavit na nějaký čas? Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 30.01.14 09:43

Zastavit se to nedá, bude to horší a horší. Lze vyměnit displej, ale ne v servisu, doporučuji koupit na Aukru nebo na E-bay a sehnat někoho šikovnáho, je to záležitost na pár minut a proti servisu mnohonásobně levnější

Ohodnoceno: 2x

Od: foo*
Datum: 30.01.14 10:02

Zastavit by to možná šlo ale neni to 100%. Kdysi na staršim monitoru jsem měl též pixelovou vadu a přes jeden program jsem zdechlý pixel oživil. Program do vadného pixelu nějak pustil větší "šťávu" a pixel se poté obnovil. Bohužel si však nevzpomenu jak se onen program jmenoval ale tenkrát mě toho zbavil. Monitor po pár letech odešel do večných lovišť z jiného důvodu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.14 10:10

foo:

nejedná se o vadný pixel, dle popisu bude LCD porušený a "vysychá" tekutý krystal.

Od: fido
Datum: 30.01.14 10:16

program do pixelu postil větší štávu? hmmm... to mi rozum nebere. Pokud do LCD jde shodné napětí ( v rozsahu nejmín až nejvic dle barev ) jak dokáže pustit víc, když v obvodech není? To by dopředu musel výrobce počítat s touto alternativou. ( neříkám, že to není možné, ale že mi to hlava nebere :) )

.

To mi pripomíná vraha, který programem na dálku roztočil plotnu disku tak obrovskou rychlostí, že se HDD roztrhl a letící plotna uřízla oběti hlavu ...

Výměna LCD mě vyšla 550 kč ( v NB) dodavatel polsko ( ale funguje už 2 roky )

Od: foo*
Datum: 30.01.14 10:23

moje chyba, ne větší "šťávu" ale rychle problikávající vadný pixel.. viz. tu

Datum: 30.01.14 10:31

tak tohle mi už hlava bere.

mě spíše udivuje jak vadný pixel LCD se dokáže rozlévat. Pixel je přece osvětlený (podrážděný) trojbod, který RBG zareaguje jasem.

Rozlévání je obvyklé u zařízení přehrávaču mp3, diktafonů, starých mobilů, dokonce na Portfolio Atari jsem to viděl, na starých ruských konzolách ( Vlk chytající vajíčka ), ale moderní barevný LCD?

Nebude to v něčem jiném? třeba už chyba v integrovaném obvodě a špatné signály do tohoto místa a oklolí? Kdo ví.

Opravdu na Aukru se dá koupit neskutečně levná nahrada a výměnu zvladne každý slaboproudý elektrokutil.

Datum: 30.01.14 14:19
Fido:
Stát se to může na jakémkoliv displeji s přívlastkem LCD

Od: allesgute
Datum: 30.01.14 13:27

Děkuju všem.Situace je jasná..Takže jediné řešení případně někde výhodně nový display.A ted prosím a nesmějte se mi fakt nevím jak to je...Nový display je myšleno celé to nové víko u NB včetně pantů pro daný typ nebo se mění jen "něco" a hlavní víko a rámeček zůstává puvodní? Děkuji

Datum: 30.01.14 18:05

Bmbx: jj asi to tak bude, věřím Ti :)

Tazatel: vyměňuje se pouze to na čem se zobrazuje obraz ( displej) Nemám čas koukat na YT , ale myslím, že to podemnou je jasný návod jak na to.

Od: ff
Datum: 30.01.14 14:40

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.