Pohon scanneru přeskakuje

Od: Datum: 29.01.14 19:01 odpovědí: 14 změna: 31.01.14 17:39

Dobrý den,

myslím že zbytečná otázka, přesto se zeptám. Po naskočení Win scanner (snímací hlava) popojede kousek dozadu, pak se vrátí dopředu. Tak to dělalo vždy. Nyní po tomhle když se hlava vpředu zarazí ale jede pohon (železný řemínek) dál, cca 5 -7 vteřin - naprázdno. Samozřejmě to přeskakuje přes ozubená kolečka. Pohon by se měl myslím zastavit hned jak hlava narazí na konec scanneru. Je ten scanner na odpis? Může to být mechanická nebo elektronická chyba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 29.01.14 23:37

Opravdu to přeskakuje přes zuby koleček? A opravdu to dřív nedělalo? Pokud má skenr krokový motor, tak tímto způsobem probíhá inicializace a motor chytá počáteční polohu od které se pak počítají jednotlivé kroky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.14 17:17

JJ. Pohon/ozubený řetěz přeskakuje přes zuby kolečka. Jednou mi to už dělalo. Nevím jestli scanner tenkrát i scannoval. Ale pak (nevím už co jsem s tím dělal) to zas jelo normálně - scannovalo.

Dnes jsem to měl rozdělaný. Zkoušel jsem při vypnutí napětí najít startovací polohu. Když jsem to měl rozdělaný, hlavu jsem měl v zadní části scanneru. Po zapnutí se vždy na zadní straně kousek vrátila úplně nadoraz. Poté hlava projela scannerem a vepředu přeskočila jen o cca 3 zuby, ne o cca 20 jako předtím. Když jsem dal scanner do kupy tak je vše jak předtím, zas to po startu z přední části trochu vyjede, pak zajede ale nezastaví, zas to chvíli přeskakuje. Program ke scanneru nejde (neodpovídá). Myslím že odešlo nějaké čtecí zařízení které to reguluje. Zářivka ale svítí, na jedný straně ale nemá takovou intenzitu. Myslím že scanner můžu vyhodit.

Datum: 29.01.14 23:42

Jestli to nedělá velký kravál a normálně skenuje, tak bych ho používal dál. Až se rozsype, tak koupit nový.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.01.14 17:19

Kdyby to skenovalo tak to neřeším, ale trochu kravál to dělá. Ozubený železný pás přeskakuje pře zuby z umělé hmoty pohonného kolečka.

Datum: 30.01.14 17:42

Když neskenuje, tak bych ho rozebral. S elektronikou moc nenaděláte, podívejte se, zda na desce není nějaký nafouklý kondenzátor, studený spoj apod. Prohlédněte mechanickou část, zda se kolečka volně otáčí, proč pás přeskakuje přes zuby, zda není ozubení koleček vydrbané.

Datum: 30.01.14 19:22

Je jasný že s elektronikou se nedá nic dělat. Co ale nechápu. Když po spuštění systému pojede hlava scanneru o ten cca 1 cm a pak zpět jasně vidím že řemen běží po obou stranách. Prostě normálně se točí jak má. Když to ale začne přeskakovat, popojíždí jen jedna část řemene. Ta k vnější straně scanneru. Druhá, která popohání hlavu stojí. To opravdu nechápu. Jak je možný že se točí jen polovina pohonu? Tam bude někde to přeskakování.

doplněno 30.01.14 19:25:

Nemůže to být třeba vadným adaptérem? Připadne mi to jako by to mělo velkou sílu když to přeskakuje. Prostě že ten pohon dává větší sílu než má, ten adaptér je myslím 12 V.

Datum: 30.01.14 19:34

Adaptér je v pořádku.

Datum: 30.01.14 20:15

Nechápu jak může jet jen jedna strana pohonu a druhá stát. Jasně to vidím. Zadní - ozubený pohonný kolečko se točí, vepředu je normální/hladký kolečko. Kdyby jela ale pohon i na druhý straně (tam kde drží hlavu) tak by to prokluzovalo v úchytu hlavy. Na řemenu zuby jsou, ale možná maj být větší, nevím. I tím to může být.

Od: bmbx®
Datum: 30.01.14 20:54

Copak je ten řemen natahovací, že na jedný straně se pohybuje a na druhé ne? :-D

Možná by nezaškodilo dát jsem foto...

Datum: 30.01.14 20:56

... výše uvedeno, že přeskakuje na kolečku z umělé hmoty ... ještě chvíli pojede a je konec ... pokud by bylo ekonomické nahradit "ojeté kolečko z umělé hmoty", pak možná by to bylo zajímavé.

Z vlastní praxe, takto začala odcházet tiskárny HP 1500+ ... zprvu stačilo vždy jen vozík s barvami dorazit doprava a jela dobře, pokud se nevypla. Za párkrát pak stejně odešla (vytahaný poháněcí řemínek a ozuby z umělé hmoty).

Datum: 30.01.14 22:08

Kolečko umělé se zdá OK. Jasně jsou tam vidět zuby. Možná že právě pásek už má kapku zuby ojetý. Na kolečku jsou rozhodně větší drážky než zuby na pásku.

Datum: 30.01.14 22:13

Zítra hlavu/scanner ofotím (bude to jen přes mobil) takže nic moc a dám to sem. Řeknete mi pak kde to je, co vyčistit. Ať sem se dnes díval na hlavu sebelíp, nic než světelnou trubici sem neviděl. Možná je někde špína. Slyšel sem že brzdu hlavy tvooří nějaký spínač a pokud je zanesen scanner/hlava nezastaví jak má a jede dál.

doplněno 31.01.14 17:33:

Nevím jestli ty fotky k něčemu budou, spíš ne. Včera jsem po odklopení hlavy viděl čočku, vyčistlil sem jí, jestli je shnilá tak nic nepomůže. Taky v detailu hlavy jsou na kraji hlavy vytět zářezy ve kterých je vidět zrcadlo. To ale myslím nemá vliv. Nejspíš odešla elektronika, čočka, nevím. Scanner nejede, nescenuje. Ale pojezd normálně jezdí. Zářivka svítí. Pokud dám pojezd dozadu, restartuju PC tak po restartu se hlava normálně vrátí do přední části, s tím rozdílem ža pak chvíli přeskakuje.

Datum: 31.01.14 17:39

Ještě 3 nicneříkající fotky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.