Wifi router x signál

Od: Datum: 27.01.14 12:19 odpovědí: 2 změna: 27.01.14 13:00

Zkouším doma zapojit zresetovaný a znovu nakonfigurovaný wifi router - ukazuje signál dobrý-vynikající, ale po připojení int.kabelu do wan portu hlásí problém v síti a na internet se nedostanu (zatím jen pro tablet, takže nic jiného nepropojuji). Jaké mohou být důvody? Zkuste poradit, čím by to mohlo být, ať vyzkouším všechno, co mě ještě nenapadlo. Díky.

doplněno 27.01.14 16:29:

Co se týče nastavení IP = DHCP, MAC jsem kontroloval v rozhraní je OK


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 27.01.14 12:36
avatar

měla jsem stejny problem, potrebovali jsme heslo z wifi kvůli tabletu, takže jsme museli k poskytovateli, ten to znovu nastavil, ale taky mi to ukazovalo signal vynikajici, ale stránky nenaběhly.

Musela jsem zavolat jejich technika, který zjistil, že něco špatně nastavili v mojí IP adrese, ale nerozumím, jak to udělal, vím že se na ten router připojil a něco tam předělal...ale já jsem laik.

pokud jste zdatný počitačový uživatel, třeba vám tu někdo poradí odborněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.14 13:00
avatar

Provideři internetu často pracují s t. zv. MAC adresiz počítače, kterým se připojujete. Pokud nastavujete wifi router znovu, měl jste tam možná naklonovanou MAC adresu vašeho PC. Je-li to tak, můžete buď požádat providera internetu, aby vám nastavil přímo MAC adresu routeru nebo můžete připojit původní PC k routeru kabelem a naklonovat na router jeho MAC adresu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.