Jedou obě jádra?

Od: Datum: 22.01.14 20:08 odpovědí: 6 změna: 25.01.14 13:29

Dobrý den, prosím Vás, jak s jistotou zjistím, že mi procesor Intel E6600 jede na obě jádra? Dočetl jsem se, že pokud u Windowsu XP osadím základní desku dvoujádrovým procesorem namísto původního jednojádrového, tak že je nutná reinstalace Windows, že se systém jakoby tváří že pracuje s dvěma jádry, ale ve skutečnosti pracuje jen s jedním, s oběma prý začne pracovat až po reinstalalci... Ve správci zařízení v položce Počítač je kolonka Víceprocesorový osobní počítač s rozhraním ACPI. Po stisknutí Ctrl+Alt+Delete v záložce výkon je Historie využití CPU zobrazeno ve dvou grafech (tak to ale bylo i předtím u toho jednojádra), tak si právě nejsem jistý, zda to mi proesor pracuje jak má. Jak to teda 100% zjistím? Díky moc za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.14 21:23
avatar

Není potřeba přeinstalace. Jestli jsou oba grafy rozdílné, tak jedou obě jádra. Jinak na internetu jsou ke stažení hromady utilit monitorující práci procesoru-jader.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 15:50

Díky za rady. Ale mám pochybnosti o těch grafech. Právě jsem se byl mrknout na jiném pc o kterém vím že v něm je jednojádro. Když se tam mrknu na graf historie využití CPU, tak tam jsou také dva grafy a hodnoty v nich jsou odlišné, stejně jako u mého dvoujádra. Jak to tedy je? SP3 nainstalovaný mám.

,,...V BIOS Setupu nemáš nic blokovaný pro 2 jádra?...´´ Které kolonky by to měli být?

Od: chizuru*
Datum: 24.01.14 18:30

Některé procesory mají takzvaná virtuální jádra. Potom se jednojádrový procesor tváří jako dvoujádrový, dvoujádrový jako čtyřjádrový, čtyřjádrový jako osmijádrový a tak dále.
Kolik jader má procesor se dá zjistit například programem CPU-Z který vypíše detailnější informace o CPU (a i dalším Hardware). Dole jsou pak napsána Cores (Jádra) a Threads (Vlákna), respektive jejich počet.
Proto může jednojádrový procesor mít v Task Manageru (Tam jsou ty grafy) dva grafy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.14 12:38

Díky za příspěvek. Program CPU-Z mi hlásí Cores - (2) a Threads (2). Takže je jasné že mi pc pracuje s oběma jádry?

Datum: 25.01.14 13:29
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.14 00:40
avatar

Máš instalovaný SP3 (service pack 3)? V BIOS Setupu nemáš nic blokovaný pro 2 jádra?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.