Stlaceny plyn ve spreji - mokre skvrny

Od: Datum: 20.01.14 16:56 odpovědí: 4 změna: 20.01.14 18:06

Zdravim, po par letech jsem si koupil herni klavesnici a chtel jsem ji ted po mesici zkusit vycistit, protoze se doma dost prasi..

Koupil jsem tedy stlaceny plyn ve spreji Clean IT air duster, na cisteni spatne pristupnych mist. Jenze kdyz nasadim trubicku, abych se dostal do mezer u klavesnice a zacnu strikat vzduch, delaji se na povrchu klaves mokre skvrny, ktere sice do par vterin uschnou, ale pripada mi ze ta "voda" stece mezi klavesy a mohla by je poskodit.

Je tedy normalni a neskodne, ze ten sprej dela z blizka takove mokre kola? Nebo je mozne, ze by to mohlo klavesnici nebo PC nejak poskodit a radsi ho nemam pouzivat?

Diky vsem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.14 16:59

Zdravím, myslím že je to ok, tan plyn jak je stlačený je zkaplněný. Něco jako plyn do zapalovačů.

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 20.01.14 17:01

Ta "voda" může zatéct mezi klávesy, ale opět rychle vyprchá. Předpokládám, že čistíte vypnutou klávesnici.

Nedržíte sprej obráceně, vzhůru nohama, než je v návodu?

Od: bmbx®
Datum: 20.01.14 17:21

Z těchto důvodů je nesmysl stlačený plyn používat, lepší je pořídit si balónek, není to tak intenzivní, ale rozhodně je to čistější a bezpečnější. On ten stlačený plyn se rozpínáním ochlazuje a docházi také ke kndenzaci vzdušné vlhkosti.

http://www.alza.cz/search.htm?exps=bal%C3%B3nek

doplněno 20.01.14 17:24:

V servisních manuálech na různá zařízení, bývá použití stlačených plynů k čištění přímo zakázáno.

Datum: 20.01.14 18:06

Ten vzduch ve spreji by měl být suchý (a určitě není skapalněný - na to jsou při běžné teplotě potřeba jiné tlaky než snese sprej). Ale každý plyn se při expanzi ochlazuje, a tedy ochlazuje i ty klávesy, které se pak mohou orosit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.