FireFox - ukládání souborů

Od: Datum: 20.01.14 11:11 odpovědí: 3 změna: 20.01.14 13:07
avatar

Zdravím, řeším problém s ukládáním souborů z mailu v prohlížeči FF(26) pod WinXP. Možná je řešení jednoduché, ale s tímto prohlížečem nemám zkušenosti a při zběžném proběhnutí různých nastavení jsem problém nevvyřešil.
Jde o stahování přílohy z gmailu, soubor se uloží do přednastavené složky. Pokud dalším mailem přijde aktualizovaný soubor se stejným názvem, je uložen pod názvem jiným, ke jménu se přidá "(1)" a tak dále. Dělá mi to brikule v systému, potřebuji, aby soubor měl předem daný název (kvůli kontrole), navíc starší soubory již nepotřebuji, vždy mi stačí jen ten aktuální. Otázka tedy zní, jde nastavit, aby se při novém stahování původní soubor (automaticky nebo na dotaz) přepsal tím novým pod stejným názvem?

Snad je dotaz jasný a srozumitelný, předem díky za rozumné odpovědi zkušenějších, přeji hezký den! *slunce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radil*
Datum: 20.01.14 11:18

Ano jde to.

V záložce "nástroje" jsou "možnosti". Hned na první kartě "obecné" (možná se to liší podle verze FF) máš asi zaškrtlé pole "ukládat automaticky do nějaké složky", proto to vždy uloží, ale při stejném názvu to dopíše další pořadové číslo. Zaškrtni si "u každého souboru se dotázat". Při prvním ukládání si zvolíš složku, do které ti to pak už nabízí automaticky a v případě shody názvů se tě to samo zeptá, chceš-li starý přepsat novým.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 20.01.14 11:20
avatar

Díky za tip, jdu to vyzkoušet !

doplněno 20.01.14 11:28:

Tak podle návodu to funguje, dík! *palec*

... jen je to trošku kostrbaté, ideální by bylo, kdyby to šlo nastavit napevno, aby nebylo nutné potvrzovat cílovou složku a povolovat přepsání souboru při každém stažení, ale to bych od tohoto prohlížeče asi chtěl už moc. :(
Anebo jsem příliš pesimistický a mýlím se? ;)

Od: radil*
Datum: 20.01.14 13:07

Tak tohle jsem nikdy nepotřeboval, tak nevím, jestli by to šlo takto nastavit, ale obávám se, že automatické přepisování shodných souborů nejde nastavit v žádném programu. Třeba poradí někdo jiný, vydrž.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.