Zapnutí počítače až po sisknutí F1- nechci

Od: Datum: 19.01.14 12:22 odpovědí: 17 změna: 20.01.14 21:12

Zdarvím Vás, když zapnu počítač, tak bych chtěl aby mě to naběhlo až na plochu, ale bohužel mám 2 problémy:

1. Naběhne obrazovka, kde musim stisknou F1

2. Jelikož, jsem opravoval windows, tak tam těď mám nainstalované 3, takže se zobrazí obrazovka, kde musim vybrat, který windows chci spustit (spouštim třetí)

Dokáže mi někdo poradit, jak se těchto obrazovek zbavit, aby to naběhlo rovnou na plochu, hledal jsem něco v Biosu, ale nic jsem nenašel. Děkuji za odpověďi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.01.14 12:34

Dobrý den, rozumím tomu tak, že máte v jednom PC tři OS. Máte tedy tzv. multiboot a po zapnutí PC si vybíráte OS ke spuštění. Toto je ovlivněno zápisem v souborech na disku C, kde jsou skryté soubory "boot.ini" a "menu.Ist" - zkuste tyto soubory nalézt a upravit (nejdříve si je zálohujte). Zdravím!

doplněno 19.01.14 22:15:

Jak je již uvedeno dále, tak bych doporučil zálohu vlastních souborů a začít od nastavení BIOSu, přes formátování HDD a novou čistou instalaci jednoho OS. Nyní máte v PC "hokej" a nebude to dobré. Zabírá Vám to místo na disku C, může být problém s instalací dalších programů a stabilitou OS. A když to budete oddalovat, tak se Vám do toho nebude potom chtít - raději to udělat dříve.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.01.14 13:23

Pomocí klávesy F1 se potvrzuje pokračování při nějaké chybě v BIOS-u.

Takže si přečti jakou poruchu to píše, když počítač žádá stisk klávesy F1.

Můžeš mít vybitou baterii na základní desce a BIOS si nepamatuje nastavení a použije výchozí konfiguraci.

Může to být i nějaká jiná chyba.

Ohodnoceno: 0x

Od: ladajawa
Datum: 19.01.14 14:05

Píše to FLOPPY DISK FAIL (40), dělá to od doby co jsem dával nový HDD.

Taky ještě nevím kde mám nastavit, aby se mě nezobrazovala přihlašovací obrazovka.

Datum: 19.01.14 15:08

No a máš tam namontovanou disketovou (floppy) mechaniku?

Pokud jo, tak zkontroluj jestli máš spravně zapojený kabely (datový a napájecí).

Pokud tam disketovou mechniku nemáš, tak ji v BIOSu vypni.

Datum: 19.01.14 16:05

Díky za radu, vypl jsem to v Biosu a je to OK.

Datum: 19.01.14 14:24

Problém s přihlašovací obrazovkou rychle vyřešen, předchozí 2 problémy ale ne.

Datum: 19.01.14 15:19

No a ty tři OS tam máte schválně nebo omylem?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.01.14 16:09

Spíš omylem, první hlasil chybu, že chybí nějaký soubor 32 nebo co, tak jsem tam nainstaloval další, ten se nedoinstaloval, tak jsem nainstaloval třetí a ten funguje. Kdybych vymazal ten 1. a 2. OS z disku C, tak se bojím abych něco nepos..., protože první zabírá nejvíce místa. Nejlepší by bylo nějak nastavit, aby se automaticky spouštěl ten třetí.

Datum: 19.01.14 17:08

No nevím,ale doporučoval bych novou čistou instalaci,jak jste to dělal a jaký OS?

doplněno 19.01.14 17:11:

Poprvé jste to chtěl jen opravit nebo nainstalovat s formátováním?

doplněno 19.01.14 17:13:

takže teď tam máte 3x ten samý OS?

doplněno 19.01.14 17:18:

a disků máte 1či víc?

Datum: 19.01.14 17:36

Disk jeden, chtěl jsem to je opravit, je tam 3x win XP

Datum: 19.01.14 17:46

Já bych zálohoval o co nechcete v PC přijít a nainstaloval nově XP, tedy pokud máte z čeho.Samozřejmě s formátováním disku na NTFS a pomalu.

Už jste to někdy dělal?

Datum: 19.01.14 17:51

Jo dělal, ale zatim to dělat nebudu

Datum: 19.01.14 17:55

OK tak časem ,myslím že je to nejlepší řešení, je fakt že to pár hodin trvá než tam zase člověk vše nacpe ku obrazu svému.

Zdar.

doplněno 19.01.14 18:00:

Jen dovětek - u W7 je to jednodušší připojíte na net a vše si udělají prakticky sami.

Od: martinn*
Datum: 20.01.14 02:32

Proč pomalé formátování? Zbytečně to dlouho trvá, a je přeci jedno, jestli to smaže komplet celý disk nebo pouze fat tabulku. Osobně pomalý formát používám pouze u starých disků u kterých mam pochybnosti o funkčnosti

Od: luke237
Datum: 19.01.14 22:42
Automaticke zvoleni 3.polozky v menu a jeji okamzite nastartovani bez cekani popsano zde.

Od: luke237
Datum: 19.01.14 22:45
Jen upresnim:
default = polozka v menu, ktera bude standardne vybrana pri zobrazeni menu
timeout = doba v sekundach, nez se tato volba automaticky potvrdi a zacne se startovat (0 = nula sekund = zacne se startovat okamzite).

Datum: 20.01.14 21:12

Všem moc děkuji za odpověďi, vše už funguje, tak jak jsem chtěl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.