Smazaná fleška

Od: Datum: 03.03.14 14:29 odpovědí: 7 změna: 04.03.14 09:30
Ahoj. Strcil jsem do pc v knihovne skoro plnou flesku (8GB) a najednou se spustily hlaseni antiviru a zacaly mizet soubory z te flesky. Zmizelo cca 90% dat (docx,pptx atd). Ovsem kdyz kliknu na vlastnosti flesky tak se mi ukaze ze mam volno pouze 23MB. Presto soubory ktere antivir nechal bejt maji jen 103MB. Takze to znamena ze ty puvodni soubory anitivir nesmazal a jen je "schoval"? Jak je vratim zpet? Diky
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.14 14:32

Co mate za antvirovy program?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.03.14 19:29

Doma mám Avast. Co je v knihovně nevím

Od: ben®
Datum: 03.03.14 14:33

Dobrý den, ještě se podívejte na ty zachované soubory, jaký mají název a velikost.

Pokud je místo názvu "čínština" nebo je velikost nesmyslná, tak je flashka poškozená.

Zdravím!

Datum: 03.03.14 18:01
Fleška je pro počítač jen další disk takže záchrana dat se provádí běžnými programy např. recuva ze slunecnice.cz záchrana bude ale možná jen když ty soubory mezi tím něčím nepřepíšeš. Ten rozdíl velikost / volné místo může být tím že data na smazané části můžou být v neznámém formátu. Jestli knihovna jede na linuxech, je možné že máš neviditelnou část disku zformátovaný na EXT. Ten tvoje windle neznaj.
Stejně mi tvůj popis situace připadá divný - antivir sám od sebe nemá důvod něco automaticky mazat. Možná že to má knihovna v podmínkách použití že se všechny vložený média automaticky zformátujou aby se zabránilo zavirování jejich sítě. Vím že dřív to tak někde mívali.
doplněno 03.03.14 18:10: To by pak vlastně všechno vysvětlovalo. Jestli nešlo o antivir ale o formátování a tys v panice že se ti maže disk flešku vyrval, tak se formátování nedokončilo a přepsaná část je nečitelná. Pak je vysoká pravděpodobnost že se žádná záchrana dat udělat nedá a budeš rád když se ti vůbec podaří flešku korektně naformátovat.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.03.14 19:31

Flešku jsem nevyrval. Opravdu jsem viděl jak mizí jeden soubor za druhym v průzkumníku windows 8 (doma mám taky 8). A zároven začali skákat hlášky, že soubor byl nakažen bla bla.. Opravdu nevím co stím.

Datum: 03.03.14 22:44
Zkus teda ten program na záchranu dat. jestli na tý flešce jsou čitelné soubory tak ti je to z toho vytáhne. Klasické viry se dřív v počítači skrývaly tak že se vir nakopíroval do co nejvíc dalších složek. ale to byly doby kdy účelem viru bylo naštvat co nejvíc lidí. Tím už se dneska snad nikdo nezabývá dneska se už hackeři soustředí na krádeže hesel a informací. Vypadá to že se antivir v knihovně musel zbláznit.

Datum: 04.03.14 09:30

Zkuste projet flash timto programem a uvidite, co to najde za soubory. Hlavne nic nemazte ani na flash nenahravejte.

http://www.slunecnice.cz/sw/recuva/

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.