Externí disk - poškozen formátem?

Od: Datum: 15.01.14 20:18 odpovědí: 7 změna: 16.01.14 16:55

Dobrý den,

mám externí disk Western Digital My Book Elite 1,5TB. Disk má 1500GB, ale PC i na dispeji je 810GB, když použiju program specialně od WD na diagnostikování ukazuje že disk má 1500GB ale program SmartWare ukazuje u Drive Size 810GB. Myslím si že disk byl špatně naformátován, lze to nějak opravit pokud by se jednalo o to?

Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 15.01.14 20:23

Pokud nemáte na disku data, zkuste znovu zformátovat, WD dodává i SW na formát svých disků. Ještě jukněte, jestli nemáte exterňák rozdělený na dva nebo více logických disků. Měl jsem WD, který měl na jednom disku SW pro backupy a šifrování a na druhé větší půlce prostor pro data.

Možná se ozve @fatalwir a upřesní...

Ohodnoceno: 0x

Od: ajtak
Datum: 15.01.14 20:28

Zdravím,

z internetu jsem stáhl ofiko program na od WD na diagnostiku, a přímo na disku byl SmartWare taky od Western Digital, který je asi právě na to jak jste zmiňoval, zkusil jsem ho znovu naformátovat, nic.

Od: luke237
Datum: 15.01.14 21:30
Muzes jit do "Sprava disku" a poslat sem screenshot obrazovky? Neco jako je tady.

Datum: 15.01.14 21:31
Nebo tady

Datum: 16.01.14 09:28

Dobrý den,

problém vyřešen, přes Paragon Partition Manager jsem disk naformatoval do FAT32, při restartování PC se mi potom ukázalo že disk musí být naformátován do NTFS, disk jsem naformátoval a ukazuje 1,36TB jak má.

Díky za snahu.

Datum: 15.01.14 21:36

Dobře, ve správě disku je toto, a když otevřu počítač tak je tam 810GB viz obrázky.

Datum: 16.01.14 16:55
Koukam na to rozdeleni toho disku 1,5TB a spise nez s formatovanim jsi mel problem s tabulkou oddilu ("MBR"). Stacil by tak jen fdisk (nebo to naklikat ze Spravce disku), zrusit vsechny oddily, vytvorit jen jeden, dat jeho format a mel bys hotovo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.