Ovladač síťové karty

Od: Datum: 15.01.14 14:14 odpovědí: 9 změna: 16.01.14 13:19

Jak si poradit?

Jak postupovat, kde nalézt ovladač na Síťovou kartu, když neznám jejího výrobce, ani typ? Provedl jsem formátování HDD -před tím bylo vše funkční. Jedná se o OS Win.XP .

Děkuji -miro

doplněno 15.01.14 14:26:

Nejedná se o integrovanou kartu na Základní desce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 14:24

Musíš hledat a hledat.

Pokud je karta součástí základní desky, tak podle označení základní desky a výrobce.

Pokud je to rozšiřující síťová karta, tak při demontáži karty zase musíš najít nějakého výrobce nebo typové označení. Někdy se to dá dohledat i podle osazených čipů (popisu na integrovaných obvodech).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.14 16:36

Ovládací panely --- Systém --- Správce zařízení --- Síťové adaptéry

Tam byste měl najít info o dané síťové kartě. Nebo použít např. program AIDA64, který Vám PC také proklepne a dohledáte typ karty (podle toho už např. s pomocí Google dohledáte ovladače).

Od: miro®
Datum: 15.01.14 19:28

Problém je také v tom, že při spuštění OS neni nalezen nový Hartware, ani není uveden ve Správci zařízení a já jej musím doinstalovat ručně a odkud, když neni uveden v nabízeném seznamu (neznám jeho výrobce o pod.) a ani nemám instalační disk? miro

Datum: 15.01.14 19:39

A co takhle se na ni podívat? Silně pochybuji o tom, že na sobě nemá vůbec žádné označení.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.01.14 23:06

Taky možnost - když se jedná o "externí" kartu, tak tam nějaká identifikace bude. A fakt bych zkusil ten program AIDA64 - často zobrazí i HW, který ve správci zařízení není (nebo je "skrytý" pod nic neříkajícím označením).

Datum: 16.01.14 09:52

Toto je vše co jsem na předmětné síťové kartě přečetl. - miro dík

Datum: 16.01.14 10:48

Tak na stránkách výrobce jsem to našel:

http://www.dlink.com/cz/cs/su…card-for-pc?revision=deu_revb

Zkuste a dejte vědět .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.14 13:08

Vřele děkuji za Vaše usilí pomoci. Dík.

Podle Vašeho odkazu mně byly nabídnuty 3 verze ovladačů, bohužel ani jeden se mně nepodařilo stáhnout.

Problém se podařilo vyřešit cestou : Ovládací panely-systém-správce hadweru-síťové adaptéry-aktualizace ovladače - viz obrázek, kdy jsem zvolil druhou nabídku (obě totiž mají úplně stajné označení) zatím co jsem vždy volil prvou. Poté vše proběhlo o.k.. Síťové připojení funguje.

Ještě jednou děkuji - miro

Datum: 16.01.14 13:19

Tak bezva. Ony jsou pro onu síťovou kartu k dispozici dvě "specifikace" (A a B) - rozdíl jsem nezkoumal, ale spíš jsem to tipoval na potřebu té B specifikace. S tím možná souvisel i ten výběr hardwaru k aktualizaci (verze A, verze B).

Hlavně že to chodí .

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.