Ověřování licence Windows, klonování disku

Od: Datum: 14.01.14 15:57 odpovědí: 2 změna: 14.01.14 18:39

Dobrý den, zajímalo by mě jakým způsobem se ověřuje platnost licence Windows 8. Mám dva identické notebooky s předinstalovaným legálním Windows 8. Na jednom notebooku jsem si systém upravil, změnil spoustu věcí, velikost partitionůharddisku atd. Nyní bych to samé chtěl provést na druhém počítači, ale nechce se mi to provádět zovu resp. přenášet. Je možné naklonovat disk a obsah použít i na druhém počítači? Bylo by to pro mě nejrychlejší, ale nevím jak je to s licencí. Jakým stylem se ty licence ověřují. Máte zkušenosti jak to je? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.01.14 18:16
avatar

Dobrý den, zkušenost nemám, resp. mohl by být asi problém v tom, že OS Windows je vždy instalován na určitý hardware a je nepřenosný na jiný (může fungovat, ale nemusí).

Další problém je to, že pro jeden stroj je vždy jedna licence (pokud nemáte multilicenci).

A tak by se na jednom NTB stal OS Windows asi nelegálním. Počkejte si na další názory - třeba je to jinak. Zdravím!

doplněno 14.01.14 18:21:

Dva zcela identické NTB nemohou být - minimálně bude rozdíl v nějakém číselném označení hardware a toto vše si OS Widows hlídá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 18:39

Tuším, že je aktivace Win8 spojená se základní deskou. Takže by Vám to nejspíš nefungovalo. Otázka je, co to udělá, když to zkusíte. Podle mě se nic nestane - resp. pokud by to nešlo, pro opětovném přehození disků by to mělo být OK. Ale praktickou zkušenost s tím nemám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.