Chybí d3dx9_42.dll

Od: Datum: 13.01.14 22:55 odpovědí: 5 změna: 14.01.14 19:47

Nainstaloval jsem hru The Hunters, ale když chci hru zapnout tak se ukáže chybová hláška, že chybí nějaký soubor d3dx9_42.dll. Vyčetl jsem, že to chce stáhnout nějké chybějící knihovny a dát do té složky, od hry, vše jsem provedl, ale vyskočila zase jiná hláška, ohledně jiného souboru který by měl obsahovat ten d3dx9_42.dll.
Prosím poradte co s tim mohu dělat, už nevim.

PS: Mám directx 11.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.14 23:05

Nainstaluj DX9, mně (W7) to kdysi pomohlo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.14 04:05

Kdepak, nejde o to dávat do složky s hrou, to už je pryč, ty časy, kdy se to dělalo na Win95 a Win98 pro hry, kterým chybělo msvcrt.dll. Ach ta nostalgie. Co je potřeba je nejnovější verze DirectX, což pořád znamená z června 2010. Odkaz je například i na Slunečnici: http://www.slunecnice.cz/sw/directx/directx9/ a nebo přímo na stránkách Microsoftu: http://www.microsoft.com/en-u…download/details.aspx?id=8109 . V případě Slunečnice se tam píše, že je to DirectX 9, ale když to člověk rozbalí, tak zjistí, že je tam aktuální verze i těch nejnovějších DirectX knihoven.

Od: lokol
Datum: 14.01.14 17:19

Stáhl jsem directx 9 ale stále když napíšu dxdiag tak se mi tab obejvuje že mám directx11. Jak mám ty 9-ky nainstalovat? Hra stále neběží, ze stejného problému.

Datum: 14.01.14 19:47

Nainstaloval jsi to? Sice máš DX11, ale některé knihovny nemáš - ty nainstaluje právě instalátor DX9.

Od: hop®
Datum: 14.01.14 17:35

Zkusil bych ty knihovny stáhnout z netu a natvrdo nakopírovat do hry. Je to sice trošku alchymie, ale někdy je to nejjednodušší řešení. Stačí zaguglit název knihovny + download a vyjedou funkční linky...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.