MS Office 2013 - psaní blogu

Od: Datum: 13.01.14 16:22 odpovědí: 1 změna: 14.01.14 13:35

Dorbý den,

chtěl bych si synchronizovat svůj blog s MS Office 2013 Professional Plus, zarážející pro mne je upozornění které vyjede po vyplnění kolonek s příhlašovacím jménem a heslem viz. obrázek.

Nic jiného než podvrdit to mi nezbívá, protože mě to jinak dál nepustí.

Pochopil bych kdyby to heslo viděl poskytovatel blogu, v mém případě Blogger od Google, ale do mého hesla běžným uživatelům nic není.

Pochopil jsem to spávně? Je to bezpečné?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.14 13:35

Jde o to, že komunikace není šifrovaná. Pokud by někdo na trase poslouchal pakety, může v komunikaci vyčíst jméno a heslo a následně se k vašemu blogu připojit a upravovat jej. Nemám bohužel s tímto konkrétním produktem zkušenost, ale pokud vám na tom záleží, volil bych nějakou variantu šifrované komunikace (jestliže lze nějaká zvolit v nastavení připojení). Jinak je běžné, že hesla se neukládají v čitelné formě ale šifrované, šifra je pouze jednosměrná (heslo lze šifrovat, ale nelze jej získat zpět) a ani poskytovatel blogu jej tím pádem nezná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.