Formátování disku

Od: Datum: 05.01.14 12:18 odpovědí: 3 změna: 05.01.14 18:10
avatar

OPRAVA PŘEDEŠLÉ OTÁZKY: DEFRAGMENTACE

Zdravím, NB Asus byl již někoikrát přeinstalován a zdá se že je pomalejší než na začátku, dokonce poslední aktualizace trvala 1,5 hodiny přeinstalace se provádí z uloženého Win v počítači tedy neprovádí se žádná defragmentace disku.Dle mne se stále přehrává Win. přes Win. Je možné že je to tím? Co s tím?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.14 13:11
avatar

Instalace ze zálohy je asi nejlepší volba pokud jde o bitovou kopii systému a je disk rozdělen na min. 2 oddíli a tak vytvoříte novou kopii. Vy asi máte 1 oddíl (disk C:) a provádíte nějakou reinstalaci stávající poškozené verze systému zadrátováním, které asi ve výsledku nic neřeší a zpomaluje OS.

doplněno 05.01.14 13:15:

Vytvořte novou instalaci Windows a před instalací si disk rozdělte na 2 oddíli (1system - 2data) a pak nainstalujte Windows + programy a vytvořte si bitovou kopii, kterou umístíte na oddíl DATA včetně jiných osobních dat. Samozřejmě před instalací Windows si musíte veškeré důležitá data zalohovat na jiný ext. disk či médium jinak budou přepsána a obnova bude náročná či dokonce nemožná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.14 17:09
avatar

Děkuji za odpovědi, ale nějaká jiná přeinstalace, jako třeba u XP vložit DVD do mechaniky, restartovat a po načtení postupovat dle ninstrukcí kde se před instalací sformátuje HD a posléze se vše nainstaluje, není? Proč mám tedy vypálená čtyři DVD s Win 7 které jsem vytvořil při první instalaci.

Děkuji

Datum: 05.01.14 18:10
avatar

Jo jestli to máte komprimováno na DVD nosičích, tak to může být tal zdlouhavý. Ale rozhodně doporučuji disk přenastavit na 2 oddíli (systém/data) a v případě důležitých dat ještě nastavit synchronizovanou zálohu na dostatečně velký ext. disk.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.