Jak zapojit mikrofon

Od: Datum: 03.01.14 16:40 odpovědí: 3 změna: 03.01.14 17:57

ahoj, potřebuji poradit. Mám dynamický mikrofon a chci ho zapojit do PC abych se slyšela. Stahla jsem si Karafun Player. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.14 17:40
avatar

Zkusil bych ho zapojit do standartní jakc zástrčky (zelená) ze zadní strany PC,jako klasický mikrofon např. pro skype.Pokud máte konektor XRL,existují pro to i vhodné redukce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.01.14 17:49

Dynamický mikrofon nebude v PC vstupu pro mikrofon fungovat, nebo půjde hodně hodně slabě, má minimálně 10x menší výstupní napětí.

doplněno 03.01.14 17:51:

upřesnuji...10x menší výstup než elektretový / kondenzátorový pro které jsou PC zelené zdířky určeny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 03.01.14 17:57

V PC je vstup pro tak zvaný elektretový mikrofon a ne pro dynamický mikrofon.

Mikrofonní vstup v PC je přizpůsobený pro elektretový mikrofon, který ke svému provozu potřebuje napájecí napětí, které je na něj přivedené přímo na vstupu uvnitř PC. Elektretový mikrofon dává oproti dynamickému poměrně silný signál v řádu asi tak desítek milivoltů.

Dynamický mikrofon dává velmi malé napětí v řádu milivoltů, pro svou činnost nepotřebuje žádné dodatečné napájecí napětí jako elektretový, ale potřebuje kvalitní nízkošumový mikrofonní přezesilovač.

Závěr: k PC si pořiďte mikrofon k PC, tedy elektretový, s vhodným konektorem, asi máte kolíčkový tak zvaný Jack (čti džek) s průměrem 3,2 mm, tedy Jack 3,2. Jen pro upřesnění: na kolíčku, tedy takové kulaté tyčce je na špičce živý vývod od mikrofonu a za černým izolačním proužek je další kousek tyčky spojený se stíněním a uzemněním.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.