Počítač zlobí (úplně vše OS,BIOS)

Od: Datum: 02.01.14 21:36 odpovědí: 16 změna: 14.01.14 20:24

Dobrý den,

Potřeboval bych postupně vyřešit problémy s mým pc (jinak bootující plechovkou) nebo alespoň stanovit vaší "diagnózu".

Parametry:

-Zákl.deska: ASUS P4S800D-X ( http://www.motherboards.org/m…otherboards_d/ASUS/P4S800D-X/ ) - Akorát má BIOS American Megatrends

-Procesor: Intel Celeron D 335 2.80Ghz (Overclock 3,1Ghz) ( http://ark.intel.com/products…6K-Cache-2_80-GHz-533-MHz-FSB )

-Chlazení: Primecooler ( http://www.mironet.cz/primeco…ket-478-amd-462-754+dp102407/ )

-RAM: 2x 512MB DRR (V-DATA)

-Zdroj: EuroCase 300W Myslím si že není k tomuhle verku co dodat (slouží už 10 let a nic v něm neteče, nekoroduje, a kondy jsou na pohled OK)

-Disky: Western Digital (WD3200AAKB-00WHA0) 320GB -> OS

Western Digital Green (WD500AZRX-00A8LB0) 500GB ->Data

-Grafika: MSI ( nVIDIA GeForce MX 4000 (MSI MX4000)) 128MB AGP

-Case: Použitá z Compaq Evo D5M nepasuje zdroj - je přidělaný za jendnom šroubku a jinak drží vlastní silou.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Problémy : -Počítač se občas po stisknutí zapínacího tlačítka zapne ale monitor furt spí a nic se neděje... Asi je to tím nataktováním - na staříka je toho asi moc ale před tím normálně jel...

-Systém Windows Občas zamrzne a musím počítač natvrdo vypnout a zapnout.

-Při psaní této otázky mi občas skáče kurzor psaní o pár řádků výše hlavně při backspaceování

-(Windows (XP) jsou čerstvě instalovány + ovladače) - proces svchost.exe vytěžuje CPU na 100% - na netu píží že to jsou aktualizace a dělají to Win XP SP2 Ale já mám SP3 a veškeré pokusy o instalaci opravných balíčku na tuto chybu mi říkají že už je v pc mámZkoušel jsem dávkový soubor ze stránek http://www.tipypropc.cz/proce…stexe-vytizi-procesor-na-100/ pomohlo jen na pár vteřin a pak zase a teď už to nepomáhá vůbec - zatím jsem nastavil prioritu procesu na Nízkou - takže zatěžuje na 100% sám jen když má prostor (takže 100% na CPU nonstop)

- z ničeho nic mi zkolaboval pc bios psal samé nesmyly že Primary SATA Disk se jmenuje (různé trojúhelníky,kříže, písmena, číslice apod..), Pak ho dokonce nedetekoval a vboisu bylo toto políčko prázdné (disk je starý pár měsíců a S.M.A.R.T. říká že je OK v perfektním stavu) Vyhodil jsem z něj televizní kartu a teď už jede - snad to bylo tim (karta ale normálně fungovala...)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak a teď by mne zajímalo co se vám honí hlavou, má smysl s tím ještě něco dělat? Mám sice vedle sebe ještě originál PC Compaq EVO D310 a D510 ale ty zloběji taky (při zasunutí čehokoliv do USB = BSOD (WinXP Mini)) ale to se dá přežít...

Tak já vám tedy děkuji za vaši neuvěřitelnou ochotu už jen za to že jste to zvládli přečíst a neusnuli jste u toho. Přeji hezký zbytek dne. Blechta

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 02.01.14 21:48

Hm, jestli je něco přetaktovaného, vrátit na normál. BIOS do nějakého bezpečného defaultu. 300W zdroj je asi slabý, zvlášť, jestli v něm začínají hnít kondenzátory.

Těmi kondenzátory (že jsou v pořádku) si jseš jist?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.14 22:01

řekl bychže ty kondíky jsou v pořádku ale nemám je čím změřit...

Od: praivo2
Datum: 02.01.14 21:52

Resetuj BIOS a přeinstaluj OS a uvidíš...

Datum: 02.01.14 22:36
Bios mi přeinstalovat nejde, nebo nevim jak reinstalovat se chce sam z diskety jen kdyz si mysli ze neni v poradku. Uz.nekolikkrat mi to i hlasil ale ja nemam cim tam pripojit.disketovku nekam jsem zašantrocil kabel a ona tam ta co mam ani.snad nepasuje. A ona ta hlaska s restartem zmizela a uz nikdy se neobjevila...
Datum: 03.01.14 13:37

OS = Operační Systém = Windows...

Datum: 03.01.14 14:18
Pravda dik, špatně jsem si to.přečetl...
Datum: 02.01.14 22:27

Ten BIOS není originální? Já jen, že každý procesor má mít svou kompatibilní verzi BIOSu. Žes potunil ten celer, uchladils ho?

Datum: 02.01.14 22:32
No bios je origo je na desce i nálepka, celer se nevaří při max. vytížení má max. 56C. Kdybych zvýšil otáčky z minima na max. tak by měl asi 40C.
doplněno 02.01.14 22:38: Mě stejně nepřijde o moc rychlejší, asi dělá na starý kolena chyby.
doplněno 02.01.14 22:38: Mam na mysli procesor
Datum: 03.01.14 06:55

Rozhodně bych sázel na slabý zdroj, alespoň tak 400W by to chtělo, tím spíš, když tam jsou dva harddisky a pak by možná nedělalo problém tam přidat i tu televizní kartu. Taky jsem měl trochu podobné problémy jednu dobu, než jsem vyměnil zdroj za trochu silnější. Pokud trochu blbne při psaní, možná není úplně v pořádku klávesnice, to taky případně není drahá náhrada. Jasně, taky může odcházet procesor po té době, kdo ví, to by pak samozřejmě jiné věci nepomohly. Pokud by to ale v tom nebylo, tak zlepšení dokáže i přidání nějaké RAM. Jinak já teď mám podobný počítač, jen mám ještě lepší grafickou kartu a procesor Pentium 4, ale to samozřejmě dohromady vyžadovalo opravdu zdroj k 450W, ale jinak si na to jaká je to šunka nemůžu zas až tak stěžovat a občas mě i překvapí, jak dobře zvládá i některé novější hry.

Od: chizuru*
Datum: 03.01.14 08:20

To je absolutní blbost.
V druhém počítači mám Athlon XP 2400+ , dále 256MB GK, 4 HDD + 1 mechaniku a zdroj 150W to úplně v klidu utáhne (Zdroj je r.v. 2003).
Přijde mi, že jste pouze vypsal několik málo problémů co může počíta mít.

Datum: 03.01.14 20:43

Tak je pravda, že mi žrala nejvíc grafická karta, pokud má člověk nějaký totální šunt, tak by to asi mohlo utáhnout, i když staré harddisky žerou taky o trochu víc. No co už, pokud to nebude zdrojem, tak je nejpravděpodobnější, že jde do háje procesor. Já jen napsal, jak by se taky teoreticky dal výkon i takhle staršího počítače zlepšit. Ale to by se ani bez silnějšího zdroje neobešlo. Ale co už.

Datum: 03.01.14 12:35

no prosím, teď jsem si zapnul pc a zmizeli windows jsou ve stylu klasickém (takovej ten alá W2000) neboť vizuální styl mám uložen na tom disku s daty a ten se mi zase neobjevil...

doplněno 03.01.14 12:38:

S tím zdrojem mi to taky nějak nesedí, ty origo pc vedle mě mají zdroj 250W je to P4 512MB ram +64MB integr. grafika a disk a jedou ok... ato jsem si je přinesl za školy (mám jí 30 metrů od baráku...)

doplněno 04.01.14 22:47: Proč zrovna já mám takovou smůlu, odešlel mi jen počítač ty tři další nejsou provozu schopný a ten hlavní ie v kopru asi taky užnenačte skoro ani systém - zamrzne, podtaktování procesoru zřejmě nezabírá takže jsem dopadl tak że vám.píšu z mobilu kterej mimochodem taky zlobí... Grrrrr teď mi.řekněte kde mam sehnat funkční počítač když na něj nemám peníze a ve škole máme samý chytrý učitelky co po nás pořá chtěj něco na pc... Ještě ke všemu nám začí zlobit internet ( asi jde do kopru router). Takže ani s mobilem se často nedostanu na net a jelikož máme pevnou linku od společnosti 802 a ta jede taky prěs ethernet tak nám nejde ani telefon. Navíc složit z těch nekolika pc jeden funkční je nemožné ty ostatní ksou hp a ty mají trochu jiné díly...

Datum: 05.01.14 10:08

HP mají opravdu některé díly trochu atypické, ale složit počítač z toho jde.

Datum: 14.01.14 17:51

predem se omluvam za diakritiku protoye pisu y anglickzch windows xp mini...

No tak uy neni co resit nebot to co se resilo uz se doresilo samo... - prestalo fungovat definitivne }uz tehda s tim byl problem }jine komponenty] a stejne to blblo takze jsem se nas*al, vyndal jsem z toho disky grafiku a chazeni a mrdnul jsem s tim o zem... Ani nevite jak se mi zlepsila nalada... Akorat ted tu mam malz problem a to sice s tim ze bzch potreboval nainstalovat cekou klavesnici do angl windows... / problem je v tom ze v nstaveni tam ceska proste neni... neda se nejak doinstalovat? Ony ty windows jsou napul v angl a napullv portugalstine... neexistuje i ceska mui? pry dokonce existuje ale kdyz si ji stahnu tak to pise ze to nemohlo nahradit soubor muisetup.exe protoze je chranen systemem... mam SP3 32bit

Datum: 14.01.14 19:43

A to tam nemůžeš nainstalovat Wokna česká?

Datum: 14.01.14 20:24

no mohu ale za 1. to cd jsem nekam dal a nemuzu ho najit

2. s tim CPU P4 by to bylo o docela dost pomalejsi

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.