Počítač - nejde nastartovat

Od: Datum: 05.02.14 10:12 odpovědí: 13 změna: 08.02.14 19:11

Jaká může být příčina toho, že po zapnutí stolního počítače funguje zřejmě jen větrák, jinak nenaskočí vůbec nic, nesvítí ani kontrolka na vypínači.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: stoklas*
Datum: 05.02.14 11:56

Příčin může být více.

Nejdříve vyzkoušejte odpojit od PC všechny kabely mimo napájení.

Vytáhnout PC ze zásuvky a po 5 minutách zkuste zapnut.

Pokud nenaběhne, bude to nějaké HW závada, - zdorj nebo základní deska je nejpravděpodobnější.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.14 15:34

děkuji moc za radu, udělala jsem to, jak jste mi poradil a počítač funguje.

doplněno 05.02.14 21:12:

Ještě jednou, po přepnutí počítače do režimu spánku opět nešel nastartovat a pomohlo znovu vypojení síťového kabelu

Od: ben®
Datum: 05.02.14 12:08

Dobrý den, otázkou je, jak byl PC naposledy vypnut a jestli už dříve nebylo nějaké jeho zvláštní chování. Zkuste vytáhnout a opět dobře zarazit přívodní kabel vzadu (do zdroje). Zkontrolujte tam vypínač - měl by být nastaven na I (ne na O). Může být prasklá pojistka ve zdroji nebo je silně zaprášený. No, a potom je celá řada dalších možností - někde špatný kontakt, něco "odešlo" apod.. A zapnutým větrákem jste si jistá? Také si zkontrolujte např. prodlužovací kabel od zásuvky a zda jde monitor (ta kontrolka LED na něm by měla svítit). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.14 15:33

myslím, že jsem počítač vypínala klasicky přes start a vše fungovalo normálně. Jestli je zapnutý větrák nevím, ale myslím si, že hluk, který vychází z počítače způsobuje právě větrák. Na monitoru svítí žlutá kontrolka. V létě jsem měla počítač v servisu, přeinstalace Windows a celkové vyčištění.

Od: ben®
Datum: 05.02.14 23:40

Dobrý den, PC je normální elektrické zařízení, které vyžaduje, aby byl všude dobrý kontakt. A PC je značně náchylný na podpětí, tj. nedostává se potřebné množství energie tam, kam se dostat má. Já bych začal u toho přívodního kabelu do zdroje.

Ten tam musí "sedět" pevně a nekývat se. Potom rozdělat vypnutý PC, rozebrat veškerou kabeláž, vyndat karty ze slotů a zkontrolovat základní desku (kondenzátory). Následně vše opět správně a nadoraz propojit. Také bych vyměnil baterii u BIOSu (může být slabá). Někdy dělá problém i spouštěcí tlačítko na čelním panelu. Jestli si na toto troufnete, tak hodně štěstí a snad závadu najdete a odstraníte. Jo, a vnitřek PC (i zdroje) opět vyčistit od prachu. Zdravím!

doplněno 06.02.14 12:49:

Možné to je, ale jistě se to řící nedá. Pokud máte jiný kabel k monitoru, tak ho zkuste použít. Také může být jen uvolněná grafická karta ve slotu - měl by tam být z boku šroubek, tak ho dotáhnout nebo zkontrolovat uvnitř PC. A u kabelu k monitoru také dotahovat šroubky.

doplněno 07.02.14 10:29:

marta52 - no, pokud je PC připojen kabelem do elektřiny, tak ten jistič bude padat.

Toto vypadá na zásadní poruchu - a asi ve zdroji PC. Raději to svěřte odborníkům v servisu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.02.14 08:14

děkuji za odpověd, zřejmě to nějak tak bude, protože počítač když už se po různých odpojených a znovu zapojených kabelech rozběhne tak funguje normálně. Po jeho vypnutí klasicky nebo i přepnutí do režimu spánku ovšem opět spustit nejde a vše se musí opakovat. Takže teď se mi spuštit počítač povedlo opět po vypojení všech kabelů a zapojení napájecího. Tentokrát se ale nezobrazilo nic na monitoru až po výměně kabelů za 25pin? Zkusila jsem tedy počítač znovu vypnout a zapnout a zatím funguje. Je tedy možné, že by vše dělal kabel k monitoru?

Datum: 07.02.14 10:16

včera po výměně kabelu k monitoru počítač fungoval normálně, ale dnes ráno okamžitě po zapnutí vypadl jistič a i po odpojení všech kabelů kromě napájecího vypadává stále.

Datum: 07.02.14 18:26

budu muset servis navštívit, jen nevím, jestli se to vůbec vyplatí nechat počítač opravit, po různých zkušenostech seservisi vím, že je někdy lepší koupit nový přístroj.

Datum: 07.02.14 18:52

Nemáte možnost vyzkoušet jiný napájecí zdroj, jak zde bylo již několikrát uvedeno? Nejlevnější nový stojí cca 500.-, kvalitní o tisíc více...

Datum: 07.02.14 19:21

v první řadě se stydím, co jsem napsala výše hlavně ty servisy a pak takovou možnost nemám, musela bych zdroj koupit, ale mohu zkusit kamarády. Jinak já se v hardware počítače vůbec nevyznám a nemohu se do něj tudíž motat.

Datum: 07.02.14 19:46

Nechápu, proč byste se měla stydět. Máte někoho, kdo by zdroj zapojil a vyzkoušel? Mohu napsat do pošty?

Datum: 07.02.14 20:18

určitě můžete, pokud tedy myslíte vnitřní, jinak bych mohla i poslat mailovou adresu

Datum: 08.02.14 19:11

Ještě kdybych tak věděl, jak se zadává příjemce, ve FAQ to není. No tak to zkusím.

doplněno 08.02.14 19:14:

Tak prý to bylo odesláno...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.