Pomalý internet od O2

Od: Datum: 01.01.14 23:17 odpovědí: 13 změna: 06.02.14 12:47

Chci se zeptat máme 3 PC (nové) a nevyhovuje nám stávající rychlost internetu 6Mb/s (změřeno podle o2 a technika) . V O2 nám řekli že rychlejší už nelze, ale třeba hned vedle nás mají 19 Mb/s (změřeno podle dslChecker o2 a technika) jak je to možné? nebude to nijak zpomalené v tom (odemčeném velkém) telecomu za plotem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.14 23:21

Vedle? To může být klidně 50m a VDSL připojení. Jestli jsou oni blíž k místní ústředně, tak asi jo. V případě, že budou dál od ústředny, tak to bude nějaký problém v systémové kabeláži.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 01.01.14 23:23

Dobrý den, nechte si proměřit Vaší tel. přípojku, resp. její maximální propustnost (rychlost).

Lze to i přes internet. Zkusím to dohledat. Zdravím!

doplněno 01.01.14 23:30:

http://www.dsl.cz/overeni-dostupnosti

doplněno 02.01.14 00:08:

blesk1616 - použijte ten odkaz a budete vědět více.

Ohodnoceno: 2x

Co se týče O2 a jejich internetu,tak už nikdy více!

Dnes jsou překonány jak rychlostí tak cenou a především servisem,který je v jejich případě šílený.Sliby ale skutek utek ... Reklama na rychlosti,kterými ovšem uspokojí pouze zlomek zákazníků ...

Zrušili jsem O2 internet (500kč/8MB),ale skutečných bylo 5MB a dnes máme za 249kč/50MB,skutečných 36MB a co se týče problémů a výpadků,reakce servisáků je okamžitá ;)

Ohodnoceno: 2x

pravděpodobně máte ještě ADSL (ADSL2+), zatímco sousedi už mají VDSL.

Měl jsem stejný problém jako Vy, v O2 mi tvrdili, že jsem daleko od ústředny a VDSL mít nemůžu, a i kdyby, tak to rychlejší nebude (jelo to 6-7 Mbps), přitom strýc o ulici níže (ještě asi o 50m dále od ústředny) internet od O2 přes VDSL měl.

Když jsem to konzultoval s jiným O2 technikem, tak mi hned říkal, že je to hloupost, že mi určitě nikdo neřekl že to nejde, že to není žádný problém, stačilo si říct, za pár dní přišel nový modem, SMSka že mám modem vyměnit, první večer fungoval ještě přes ADSL a druhý den ráno už jsem se mohl radovat z VDSL a reálné rychlosti 21 Mbps :)

takže moje rada - zkuste zavolat na O2, očividně tam každý totiž tvrdí něco jiného

doplněno 01.01.14 23:44:

ano, tento jsem měl taky, je to ADSL2+ modem (navíc stál pěkně za prd, občas se dokázal solidně zasekat). Rychlost 19 Mbps je u této technologie prakticky téměř nereálná. Nejvyšší rychlost, kterou O2 nabízí (nabízel) u ADSL je 16 Mbps, reálně je o něco nižší (dle měření rychlost.cz dokonce průměrně kolem 10 Mbps). Takže buď Vám soused kecá, má zázračnou přípojku, nebo už má VDSL modem, nebo se stala chyba při měření rychlosti.

doplněno 01.01.14 23:47:

jak daleko od ústředny jste? Do poručuji změnu poskytovatele, nebo pokud to máte k ústředně blízko (já to mám 600 m vzdušnou čarou), vydupejte si VDSL.

Od: patrickzidek
Datum: 01.01.14 23:30

@mikihans

Se sousedem mám stejný modem od o2 -

ZyXEL Prestige 660HN-T3A

Nevím proč je ten rozdíl tak velký navíc my jsme blýž k ústředně.

Datum: 02.01.14 00:05
Já bydlím od ústředny 150metru a platím 20mb, ale mám 6mb. Když jsem jim volal, tvrdili že to není možné kvůli starému rozvodu telefonní linky. Říkájí pravdu nebo ne? Protože mě s tím s*rou.

Datum: 02.01.14 07:17

Upřímně řečeno O2 je fakt tragické, pořád se na něco vymlouvají. Platíte si rychlost např 20Mbs a při měření dosáhnete tak na max 14-16Mbs, dokonce jsem u rodičů naměřil i 12 Mbs. Pokud využíváte O2 TV tak i ta něco "žere" a pokud HD programy tak ty žerou i 10 Mbs! Na O2 mi bylo řečeno že o "něco" internet v případě využívání TV navyšují, ale už neřekl o co a i kdyby platí si 20 a ne 15 nebo 12.

Nejlepší o O2, UPC apod. utéct k místním providerům. Já mám např. 10/10Mbs reálně naměřím 9,89/9,90 Mbs, platím 200 Kč/měs. bez smlouvy. Mohu od nich mít i 100/100 Mbs za 400 Kč. Ale to je pro mě zbytečné. Navíc můžete mít vlastní routr, pokud potřebujtete připojit více PC, pokud ne nepotřebujete nic.

doplněno 03.01.14 06:59:

Tady si můžete vybrat pro svou lokalitu http://www.internetprovsechny.cz/wifi/

jinak já mám v Ústí n.L. http://www.west1.eu

Ohodnoceno: 5x

Datum: 02.01.14 21:32

a jakého máte providera?

Datum: 03.01.14 14:49

Děkuji za odpověď jinak také bydlím Ústí n. L. Tak snad se to povede změnit o2 je hrozné.

Od: repe
Datum: 02.01.14 21:27

a jaké providery doporučujete?

Datum: 03.01.14 06:31

Jasně, pokud má člověk jinou možnost, pak není důvod u O2 zůstávat. My tady v naší vísce jinou možnost nemáme, naštěstí po nějaké delší době se nám net zrychlil na 6Mbit download a to už je velmi hezké. Nic rychlejšího tady prostě možné není, takže jsem rád za to, co je. Jednu dobu jsem si musel vystačit i s CDMA modemem, což bylo při dost chabém signálu s úspěchem maximálně 20KB/s. Jo, teď je to už paráda. No ale v jakémkoli městě má člověk na výběr.

Datum: 05.01.14 19:50

Mít internet od o2 je v mnoha směrech neštěstím,zvláště pro takové lidi,kteří jsou hodně vzdálení od ůstředny i když někde je to jediná možnost jak získat internet o síle 3mb,což je hodně malá rychlost.Já bydlím na samotě u lesa a mám internet od netu WIFI a abych měl rychlost 6 mb,tak musím mít přímí vyhled na vysílač,jinak by nefungoval,takže při teto rychlosti platím 300kč měsíčně , je to paráda také si myslím to,že je vhodné mit v počítači nainstalovaný takový program ,soubor,který vám jej čistí od zbytečných a často i zdvojených souborů,které nemají žadný smysl a jen zpomalují chod počítače,stalo se mi například to,že jsem si stahl z digitalního fotoaparátu 100 fotek a za týden jsem jich tam najednou měl 200 stale stejných,což mě lezlo na nervy. S pozdravem Samouk

Od: broty
Datum: 06.02.14 12:47

Naprosto souhlasím s výše uvedeným.

Byt bydlím v centru Prahy v novostavbě a potřeboval jsem rychle internet. Který byl jako jediný dostupný, objednal jsem si tarif Optimal 20mb/s za 500 Kč. Po instalaci a změření rychlosti mi jede 3mb/s download kolem max 300 kb/s.

Že avizovaná rychlost platí za optimálních podmínek a na technologii VDSL, která u nás není dostupné.

Navíc jsme vzdálení 2,5km od ústředy a tedy s vyšší rychlostí jak 6mb/s nemohu počítat.

Taková rychlost j emi k ničemu a jsem zvědavý,jak se k tomu postaví. Navíc to bylo se smlouvou na rok.

Naslibují hory doly a realita je uplně jiná, ale na to Vás nikdo neupozorní předem.

Proto všem doporučuji nejdřív ověřit skutečnou propustnost Vaší linky a vyděli 2. A vyjde Vám reálná rychlost.

Doporučuji si najít lokálního Providera, na této mapě si každý najde svůj přístupový bod.

http://www.praha12.net/node/66

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.