Barevné pdf

Od: Datum: 04.02.14 19:17 odpovědí: 10 změna: 05.02.14 21:41

Zdravím, když mám barevné texty v pdf a potřebuji je všechny v celem dokumentu předělat na černobíle, jak se to dá udělat?

Jde mi o to, že v černobílých čtečkách jsou rarevné písmena nečitelná a moc světlá.

Jak na to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.14 19:50

Buď použít nějaký program na editaci PDF souborů (ty jsou ale většinou placené), nebo použít "virtuální PDF tiskárnu" - což je vlastně taktéž program - simuluje tiskárnu - ale výstupem je PDF soubor. Tzn. otevřel byste ten stávající, dal vytisknout na onu virtuální PDF tiskárnu, zvolil černobílý "tisk" a uložil...

doplněno 04.02.14 20:09:

Kimba - nevím, jestli by ta čtečka "skousla" Word soubor...

doplněno 04.02.14 20:42:

PDF Creator není špatný, klidně bych ho zkusil jako první. Pokud by nevyhovoval, je celkem velké množství "virtuálních PDF tiskáren" (stačí pohledat skrze Google)...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.02.14 20:02

Nebo zkonvertovat do Wordu (lze provést online zde), pak změnit barvu písma na černou.

Ohodnoceno: 0x

Od: pdf
Datum: 04.02.14 20:08

ta tiskárna je např. PDFcreator, dělám s ním v práci a mám ho i doma a nemůžu si stěžovat

Od: kindl
Datum: 04.02.14 20:50

je fajn, že mi dáváte takové rady, ale creator používám několik let, ale barevný text na černobílý nepřevádí, i když mu to dám v nastavení, aby to "tiskl" černobíle. prostě je výsledek vždy barevný. nebo , že by mi ten creator blbnoul? World muj Kindle neumí zobrazovat, a pdf já neumím převest na .doc.

Zkusim ten odkaz co tu je ..

Od: bmbx®
Datum: 04.02.14 21:11
A co to PDF zkonvertovat do nějakého běžného e-knižního formátu?

Datum: 04.02.14 21:22

Schválně jsem si PDF Creator teď nainstaloval. Otevřel jsem PDF soubor (s barevnými obrázky a texty). Dal tisknout skrze PDF Creator, dole zaškrtnul tisk ve stupních šedi. A výstupem byl černobílý PDF soubor.

Pokud Vám to nejde, tak jedině že by PDF bylo zamčené vůči úpravám (i když možná i s tím by si PDF Creator poradil, když je to "tiskárna").

doplněno 04.02.14 23:36:

Verzi mám 1.7.2. Je to nakonec trochu jinak - máte pravdu, že při nastavení ČB tisku se nic nestane (i když šlo by to asi pořešit detailnějším nastavením).

Já mám na prohlížení PDF souborů program Foxit PDF reader. A když dám tisk, tak v tom dialogovém okně mám dole možnost "tisknout v šedé". Když tedy nastavím jako tiskárnu PDF Creator a zároveň v dialogovém okně tisku (toho programu Foxit PDF reader) nastavím tisk v šedé, je výsledný PDF soubor skutečně černobílý.

Jestli se Vám nechce instalovat ten Foxit PDF reader, tak se můžu podívat na to nastavení PDF Creatoru (ale až zítra).

doplněno 05.02.14 09:36:

Toť otázka, jestli např. PDF Creator neumožňuje zadat jednu barvu pro vše (grafiku a text). Teď nemám možnost to zkusit.

Jinak programy na převod PDF do Wordu existují, ale ty výsledky nebývají valné. Buď některé části (textu) vloží jako grafiku, nebo se to snaží rozpoznat písmo skrze OCR, ale ne vždy zcela úspěšně. Nejlepší zkušenost mám s profesionální verzí Acrobatu. A kdysi jsem používal tuším Abbyy fine reader a ten byl také celkem dobrý. Oboje jsou to ale placené programy (i když možná se ten Abby fine reader dá použít jako sharware s vodoznakem). A ještě si vzpomínám, že jsem před nějakou dobou použil jeden free online převáděč (už si nepamatuju přesně jaký) a ten výsledek také nebyl špatný. PDF soubor tam nahrajete a pak Vám to nabídne ke stažení převedený soubor ve Wordu (nebo RTF). Nic se (snad) nikam neukládá (na jejich web apod.), takže s autorskými právy by problém být neměl.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.02.14 22:55

... dole? kde dole? U mne se nastavuje Creator ve vlastnostech jako to dělam běžne u tiskarny. Jakou prosím používáte verzi? asi to přeinstaluji.

Datum: 05.02.14 08:46

děkuji, pomohlo, tedy vlastně nakonec ve vnitřnim nastavení CB to bylo, ale výsledek byl stejný jako barevný. Tím myslím čitelnost. Svetlé barvy jsou ve vysledku hodně světle šedé a nejde to stejně přečíst.

Nejlepší by asi byl převod z pdf na world. Existuje nějaký program? nesmí to být online, protože ten text má autorská práva a když se objeví na netu bude se chovat jako plagiát.

Ale to je jedno, prostě to musí být možnost převodu offline. Existuje něco? třeba placené. Děkuji

Ve wordu se to vše hodí na černou barvu ( text ) a pak se zpět převede na pdf.

Datum: 05.02.14 17:25

Ano, existují i free programy pro převod PDF do Wordu. Např. tento.

doplněno 05.02.14 17:26:

Není to online, stáhnete, nainstalujete a převádíte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.