Bzučivý zvuk u ovládání hlasitosti

Od: Datum: 31.12.13 13:20 odpovědí: 2 změna: 31.12.13 13:34

Zdravím,

Mám notebook ASUS X51L (Intel Core Duo T1600, 2GB RAM, GMA X3100, 250GB Western Digital) s novou instalací WIN XP SP3. Dole u hodin je ikonka "Hlasitost". Pokud kliknu, objeví se obdélníček s jezdcem ovládání hlasitosti. Kliknu, držím tlačítko myši, táhnu a podle potřeby nastavím hlasitost. Jakmile tlačítko pustím, tak to udělá takový bzučivý zvuk. Dříve před novou instalací nebyl ten zvuk nepříjemně bzučivý ale takový jiný. Snad jedině přirovnám k dětskému xylofonu na kterém hůlkou udělám hlubší tón. Jde mi o to, kde ten zvuk nastavím zpátky. Zvukovou kartu mám nainstalovánu, dokonce jsem schválně přeinstaloval. Je to někde v ovládacích panelech - zvuk? Ten popis vypadá úsměvně, ale teď mně nenapadá lepší vysvětlení. Snad to někdo pochopí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 31.12.13 13:28

Dobrý den, zkuste se podívat do Ovládacích panelů a tam najít systémové zvuky. Mohou se zcela vypnout nebo změnit a uložit jako profil. Zdravím!

doplněno 31.12.13 13:29:

http://windows.microsoft.com/…p/help/change-computer-sounds

doplněno 31.12.13 13:37:

Nebude to těžké - lze je tam přímo přehrát a bude to asi u hlasitosti.

doplněno 31.12.13 13:46:

Nemohu to nyní vyzkoušet, protože mám OS Linux. Můžete si tam snad zvolit výchozí nastavení nebo vlastní a ozvučit. Následně tento profil uložit a použít. Není to nic složitého.

doplněno 31.12.13 13:59:

Tak si vytvořte ten vlastní profil a do něho vlastní zvuky (dají se "vytáhnout" např. z různých her).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.12.13 13:34

Je možné, že některý zvuk to bude. Asi musím po jednom každý nastavit a vyzkoušet. Poznat, která událost se toho týká je nelehký úkol.

doplněno 31.12.13 13:40:

Zvuky a zvuková zařízení - Vlastnosti - karta Zvuky a dole Zvuky, které nabízí systém Windows jsem prošel všechny, ale žádný není ten, který tam byl. Jediné nepodobnější je zvuk zobrazený jako "ding" hned na prvním místě. No budiš. Ale k jak události ho přiřadit, aby se přehrval zrovna u posunutí posuvníku ovládání hlasitosti u hodin vpravo dole?

doplněno 31.12.13 13:52:

Použít "Výchozí profil" jsem nastavil, ale zvuk se stále nezměnil.

doplněno 31.12.13 17:19:

To by se dalo také, ale jak poznám, kde ve Windows je právě jezdec s ovládáním hlasitosti, abych k němu přiřadil daný zvuk?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.