Nastavení ftp u asus wl500gp a hg622u

Od: Datum: 30.12.13 13:26 odpovědí: 4 změna: 09.01.14 10:19

Zdravím mámproblém, mám router asus wl500gp do něj připojen disk a sdílím ho po domě, v routeru mám vyplí DHCP a mám ho připojený k modemu hg622u do kterého sou připojené všechna zařízení včetně routeru asus vše funguje.

A teď de o to že v domácnosti se na ftp dostanu přes ftp://xx.xx.xx ale já bych se tam potřeboval dostat přes port. Jenže na port 21 to nereaguje. Musím tam mít protokol.

Potřebuji poradit kde v asusu nastavit abych když zadám pouze ip xx.xx.xx:port abych se dostal na ftp.

V NATU v HG622u si to dokážu nastavit. Ale dokud se ani v domácí síti nedostanu na FTP pomocí portu nemůžu nakonfigurovat nat v hg622u protože modem neví kam mě přesměrovat.

Děkuji za rady O.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.14 14:39

Nu sice bych osobně raději přepnul ten Huawei do bridge a měl bych jako hlavní router...

Každopádně kde chceš psát jen ip a dostat se na ftp? Přeci jestli napíši ftp://xxxxx a nebo jen xxxxx je celkem jeno ne? V síti jde dokonce sdílet i bez ftp, ale přímo nasdílet. Pokud jde o předklad adres, tak pokud jsi v jedné síti tak to je přeci blbost, ano to můžeš nastavovat pro přístup z internetu, pak nastavuješ překlad adres, směrování portů. To co chceš jde bez ftp, ale sdílení, např wl-500gpdisk nebo místa v síti...

Má to nějaký specifický důvod? Jen abychom něco mohli vymyslet

Ohodnoceno: 0x

Od: ped
Datum: 08.01.14 21:29

No hg620u se stará o vše. Asus je tam pouze kuli těm usb. Jenže v lokálce pokud chci na ftp tak jednině přes protokol ftp://xx.xx.x

Potřebuji v natu u hg620u aby když zadám svou veřejnou ip aby mě to přesměrovalo domu a na asuse a ftp.

Datum: 09.01.14 10:19

Ale kam když napíšeš svou ip? Do prohlížeče? To ale leze na port 80, tím pádem by jsi musel ve směrování nastavit z portu 80 na port 21... V lance bych ani nezadával veřejku, ale "ip asus
azev sdileneho diku"

Od: rv
Datum: 09.01.14 05:43

Připojení disku přes usb na daném asusu je tak pomalé, že je až nepoužitelné. Stačí nějaký "NAS" MyBookLive a rychlost je o několik řádů rychlejší.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.